Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Erre milyen szabály vonatkozik?

Erre milyen szabály vonatkozik?

Figyelt kérdés

Szeretném felvenni a dédnagymamám vezetéknevét, mert nagyon fontos személy volt a számomra életében. (Pár éve hunyt el.)

A neve nem a magyar szabályok szerint írandó. Felvehetem a nevét módosítások nélkül?

Próbáltam utánanézni a részleteknek, de csupán annyit találtam, hogy: csak akkor megengedett 'magyartalan' nevet felvenni ha a felmenők között előfordult ez a név korábban is. Az nem derült ki, hogy kell-e a nevet módosítani a jelenlegi szabályoknak megfelelően.

Amiatt kérdezem, mivel van egy olyan szabály ami megtiltja az ilyen írásmódú nevek felvételét és számomra nem egyértelmű, hogy erre az esetre is vonatkozik-e a szabály.

Semmilyen esetre sem szeretném átírni magyarosra a dédim nevét, olyannak szeretném megőrizni ahogy az számomra vált jelentőségteljessé.



2019. aug. 4. 17:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Felveheted úgy ahogy ő is viselte, csakis úgy.

Ha egyenesági rokon, és igazolod a rokonságod. A dédi pont jó. A legjobb ha tudod a pontos adatokat a felmenőidnek, visszamenően a dédiig.

2019. aug. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!