Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki azért utál meg egy...

Ha valaki azért utál meg egy komplett embercsoportot, közösséget, mert egy tagja valamilyen bűncselekményt követett el vele szemben abban mi a logika?

Figyelt kérdés

Pl. sokaktól hallani, hogy azért utálják a romákat, mert elkövettek ellene vagy egy hozzátartozója ellen bizonyos bűncselekményt, bűncselekményeket.

Azonban ezt a logikát tovább vezetve, ha egy másik magyar követ el bűncselekményt a sérelmére, akkor a többi magyart is utálnia kellene.


Legalábbis számomra ez lenne a logikus, de nem ezt tapasztalom.

Azt megértem, hogy az elkövető irányába ellenszenvet, akár gyűlöletet érez valaki egy ilyen esetben, de több tízezer, százezer vagy millió embert ezért kollektív megutálni szerint értelmetlen.


Egyébként nem szeretném, ha leragadnánk a romáknál, csak egy példa volt, amellyel találkoztam is, de bármilyen más közösséggel kapcsolatban is áll, a kérdésem.


2019. aug. 4. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Most megint mondjuk el az egyértelműt?

Nem mindegy, hogy 100-ból 1 vagy 100-ból 99. Sarkítva. Hogy te is megértsd.

2019. aug. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Én azért mert a suliba ahová jártam ott csak a cigányok bántottak, szóval én azért félek tőlük, ha látok egyet átmegyek a másik oldalra, engem biztos bántanának, kihívás lehetek nekik mert félős vagyok. Autóval sem állok mellé lámpánál, látom, hogy cigányzene szól akkor egy kocsi távot hagyok a lámpánál.. vagy ha jön kéregetni felhúzom az ablakot, vagy gyorsan elhajtok, engem eddig csak cigány vert meg.
2019. aug. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Engem bántottak cigányok és nem cigányok is szóval én minden kettő főnél nagyobb csoportosulástól tartok. :)
2019. aug. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
40%
Ebben a logika az, hogy az ember régen is csoportokban élt, és fontos volt, a túlélés szempontjából, úgymond minél előbb megismerni a másik csoportot, és erre nem volt lehetőség úgy, hogy minden tagját megismerik. Így alakultak ki a sztereotípiák (ami egy semleges kifejezés). Ez után a negatív irány az előítélet. De a lényeg, hogy ez egyfajta evolúciós dolog. Csak sajnos sokan túlzásba esnek. Viszont az emberek a saját csoportjukkal (mindegy, milyen szerveződésre gondolsz) szemben mindig elnézőbbek, illetve ott nincs szükség ilyesfajta gyors információszerzésre. Illetve az emberekben a negatív dolgok sajnos meghatározóbbak ebből a szempontból. Itt is a "kit érdemes elkerülni" ösztönszerű viselkedés játszik.
2019. aug. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Én nem azért utálok egy komplett "embercsoportot", mert abból 1 emberrel volt rossz tapasztalatom. Azért utálom, mert 1 emberrel sem volt még jó tapasztalatom, aki erősítené a kivételek számát.


Én sem születtem ilyen "csoportutálónak", a tapasztalatok tettek azzá.

2019. aug. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
Pontosan a logika hiányzik belőle. Például nem cigány lop, hanem a tolvaj. Nem azonos fogalmak, hogy egyik indokolja a másikat az tiszta képzelődés.
2019. aug. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
39%
És abban mi a logika, hogy valaki teljesen félredobja az egyes csoporttokra, közösségekre jellemző viselkedési módokat és úgy tesz, mintha azok nem is léteznének?
2019. aug. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!