Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Imádok megfigyelni másokat! 😏...

Imádok megfigyelni másokat! 😏 Miért van az, hogy jobban érdekel mások élete, mint a sajátomé?

Figyelt kérdés
Az ablakból mindig az utcán elhaladó embereket figyelem. Alapból szinte sose megyek el otthonról, barátom meg aztán pláne nincs. Facebook-on is állandóan mások életét nézeget, meg kinek milyen barátnője van, hol nyaral meg mit csinál. Van egy lány, akinek rendszeresen megnézem az adatlapját pedig csak látásból ismerem. Viszont az utcán/emberek között már nincs akkora bátorságom másokat stírölni, mint az ablakból. Legszívesebben elhelyeznék mindenkinek az autójában/házában egy poloskát és azokat hallgatnám egy adóvevőn a számítógépemen ide-oda kapcsolgatva egész nap. Nagyon érdekes lenne a sok infó. Eközben viszont 25 elmúltam még mindig húzom a tanulmányaimat, nem dolgozom és semmi értelmes dolog nincs az életemben. Ha szüleim nem lennének, már éhen haltam volna, tehát életképtelen vagyok. Lehet pont emiatt vágyom egy vezérfonalra, egy mecénásra egy tanácsadóra, aki segítene kimászni ebből a vegetatív állapotból. Mit gondoltok a helyzetemről és rólam?

2019. aug. 5. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Mondtam hogy megfigyelnek. Ezek szerint még sem vagyok skizofrén.
2019. aug. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem ez egy kamu kerdes, viszont ha megse akkor alakisd ugy az eleted hogy az is erdekes legyen, ha ennyiminden erdekel akkor tuti van amit te is kiprobalnal es lenne ra lehetoseged.
2019. aug. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Làny vagy??
2019. aug. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mert másoknak van?
2019. aug. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Alapból lökött vagy egy kicsit, de legalább nyitott és érdeklődő. Még mindig jobb, mint ha egy befelé foruló mizantróp lennél. Ezt a kukkolási mániádat akár a javadra is fordíthatnád és lehetnél valami biztonsági őr-féle, aki ül egy szobában és 8 órán keresztül figyeli a monitorokat. Ha ez nem jön össze, akkor még mindig ott vannak a kölönféle valóságshow-k, amik pont a magadfajta balfácánoknak lett kitalálva, igaz, abból nem fogsz megélni. :)
2019. aug. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Lazy Lover ***** válasza:
75%
Menj magán nyomozónak akkor
2019. aug. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A megfigyeléseidet lehetne kamatoztatni, hogy szociológiai tanulmányt írsz belőle. Az utcán lévő élet, az emberek közlekedése, egymással való kommunikációja/nem kommunikációja, a közlekedés, stb. sok érdekes összefüggést adhat.
2019. aug. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6: Sajnos azzal már elkéstem.

#7: Csaj sajnos egy 1x1,5-ös ablakból egy kevésbé forgalmas utcát nem lehet jól megfigyelni. Gondoltam arra is, hogy kamerát szerelek fel és a gépem előtt nézegetem, de sajnos nyugis kertvárosi részen élek. Alig van mozgás.

Utcán pedig ahogy mondtam nem merem látványosan csinálni, mert gyanús lennék és baj lenne belőle.

2019. aug. 5. 22:51
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert unatkozol, vagy magányos vagy, vagy pl túl szomorú , és elvonod ezzel a figyelmedet a saját problémáidról. Addig se kell azokkal foglalkoznod.
2019. aug. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Vree ***** válasza:

Az én hajlamom is hasonló - alapból empatikus és érdeklődő vagyok, de arra már kevés erőt fordítok, hogy én is érdekes legyek. “Nagylelkűen” lemondok róla, hogy résztvevő legyek sokszor és és megelégszem a szemlélő szerepével.


Csakogy van ebben egy komoly csapda. Más embereknek mi oka lenne arra, hogy beengedjenek az életükbe? Ha a szüleid nincsenek ott, mit érsz egyedül?

Képzeld el, hogy egyedül élsz és mindent magadnak kell csinálnod. Lehet hogy elborzaszt nem is a munka, hanem a magány, hogy csak a saját képedet bámuljatod egész nap. De lehet, hogy pont egy ilyen motivació kell, hogy kicsit magadra is nézz, és megkérdezd, hogy te magadat vajon érdekesnek látod-e, érdekelne-e önmagad. Lehet higy ez a megvonás kéne, hogy magaddal is törődj, igyekezz olyan jó lenni, mint akiket megfigyelsz.

A szüleid sem lesznek mindig. Képzeld el, hogy nem élnek. Vagy már elegük van belőled. Akkor hogyan tartod fenn a jelen életszínvonaladat? Most bármit megtanulhatsz tőlük, ezt kimkéne használni. Mert előbb vagy utóbb magad fogsz csinálni mindent, akár felkészültél, akár nem. Ha nem, akkor olyan szinten fogsz élni. Azért gondolom ennél jobban szeretnél hasonlítani rájuk. :p


Szerintem az alap hajlammal nincs semmi baj. Az csak annyit mutat, hogy:

- nagy az információigényed, a tanulási vágyad

- érdekelnek az emberi dolgok, a humán témák/tárgyak

Valami olyan területre kéne menned, ahol ezeket folyamatosan ki tudod elégíteni. HRes, ügyintéző, pszichiáter, szociális munkás, tanár (iskolai, magán, vállalati stb.), videóblog csatorna készítő, történész, politikai elemző, stb. stb.

2019. aug. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!