Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A férfiak miért akadnak ki az...

A férfiak miért akadnak ki az erős nők miatt?

Figyelt kérdés

Erős nő alatt értem itt most a nem 20. századi és korábbi bevett nőtípust (otthon van, főz, mos, takarít, nem pofázik vissza az "embernek"), hanem olyat, aki megáll a saját lábán is.

Ez a kérdés most pont a Marvel Kapitány miatt jutott eszembe, ahol férfiak kommentek ezreiben hangoztatják, hogy milyen szánalmas, hogy szegény fehér férfiaknak ez a film most hogy be akar mutatni.

Miért akarna egy olyan film, ami végre egy olyan nőt ábrázol, aki nem függ senkitől, sőt, mi több, egyenrangú ellenfele egy férfinak, bemutatni nektek? Miért fáj az nektek, hogy a nők ki akarnak törni az évszázadokon átívelő szexizmuson és hímsovinizmuson? Arra nem gondoltatok, hogy erre nem lenne szükség, ha nem létezne a világon annyi fizetéskülönbség, vagy továbbmegyek, nők elleni erőszak? Persze, férfiak elleni erőszak is létezik nők által (ami szintén dühítő eset), azonban lényegesen kevesebb százalékban.

Tehát, számotokra miért idegesítő egy ilyen karakter?



2019. aug. 6. 01:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Marvel kapitánynál nem csak a filmmel van baj(bár az is elég hulladék volt), hanem ahogy Brie Larson azon kijelentésével egy másik filmmel kapcsolatos kijelentésével, hogy azt fehér férfiak ne kritizálják, mert nem nekik szól. Ez egy orbitális baromság. Brie Larson hírneve az ami tönkre tette azt a filmet az emberek szemében már mielőtt megjelent.


Nem is azzal van baj, hogy egy női karakter is lehet erős. Wonder woman filmet legtöbb ember imádta mert jó volt a film is meg a karakter is. Ugyanez a helyzet a Black Widownál. Azzal van baj amikor le akarnak nyomni az ember torkán egy erős női karaktert csak azért, hogy megmutassák, igenis a nők jobbak a férfiaknál. Ez a baj az új Star Wars trilógiaban szereplő Rey-el, captain marvellel, meg a Batwoman trailerrel (azzal kifejezetten, mivel az több ponton is kifejezetten szexista a férfiakkal szemben).


Filmeket félretéve. Nem az a baj, ha egy nő egyenértékű akar lenni egy férfival, legyen, kapjon ugyanolyan állásokat, ugyanannyi fizetést, stb, erre a pontra az emberiség nagy része már elérkezett. De az, hogy most pár szexista idióta csoport elkezdte magát feministának hívni, és nem az a céljuk, hogy egyenlőek legyenek hanem jobbak és értékesebbek, csak azért mert nők, az nem oké.

2019. aug. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem akadnak ki
2019. aug. 6. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
17%

Számomra nem idegesítő egy ilyen karakter. 😃


"sőt, mi több, egyenrangú ellenfele egy férfinak"


Ellenfél?Miért akarna az ellenfelem lenni és harcolni ellenem mikor szeretkezhetne is velem? 😃


Amit érzel most indulatok és igazságtalanságot a téma kapcsán, az a tiéd.A te pszichédben létezik, a te gondolataid és érzéseid hozzák létre a valóságodat. 🙂


Nem a világ fog megváltozni, hogy elfogadd, hanem a világod fog megváltozni ha elfogadod.

2019. aug. 6. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%

Én egyáltalán nem akadok ki maiatuk, inkább becsülöm õket.

21F

2019. aug. 6. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló, az ellenfeles mondat még a filmre vonatkozott, amiben Marvel Kapitánynak férfi karakter az ellenfele. :)
2019. aug. 6. 02:08
 6/14 anonim ***** válasza:
31%

Elhiszem, de azt szerettem volna ezzel mondani, hogy nekem például ez fel sem tűnt, hogy női karakternek férfi az ellenfele és ez a nők függetlenségi háborúja a mozivásznon, illetve egyáltalán nem ide tettem a fókuszt.


Ennek az egyszerű oka, hogy semmi bajom a nőkkel, sem senkivel, mert el tudom fogadni, hogy nem minden az én ízlésem szerint működik az Univerzumban.


Én szeretem a nőket, szeretek szeretkezni, együtt lenni, de sajnos sokat találkozom ezzel manapság, hogy a két nem harcolni akar egymással, csak nem értem minek.Úgy látszik ha nincs valahol háború ott az emberek generálnak maguknak valamit amin idegeskedhetnek. 😃


Én inkább élvezem az életet.


És voilá, nyugodt vagyok.

2019. aug. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nekem így, ez alapján a komment alapján nagyon király embernek tűnsz, és azt kívánom, bár több olyan lenne, mint te, de sajnos a többség nem ilyen. :/
2019. aug. 6. 02:19
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Köszi szépen. 😃


Nekem pedig te a temperamentumosságoddal együtt mentálhigéniés szempontból fejlődőképes embernek tűnsz. 🤔


Csak értsd miért csinálod amit csinálsz, vizsgáld magad. 🙂 Az a kulcs.

2019. aug. 6. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A neten az ilyesfajta nőket fújoló férfiak válaszára vagyok kíváncsi igazából még. 😁
2019. aug. 6. 02:29
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

Nekem mindkét értelemben tetszenek az erős nők. Testépítek így kifejezetten bejön a sportos női külső. Sőt egyszer majdnem összejöttem egy judós élsportolóval, aki pár mozdulattal megtudodtt volna őlni ha úgy kívánja még ha sokkal nagyobb is vagyok nála.


A másik értelemben meg kifejezetten csak az önálló nők tetszenek, akik talpraesettek és nem kívánják hogy a másik fél megmentse őket.


Az ami nagyon nem tetszik viszont ha kisebbségi érzete van a nőnek és próbálja eljátszani a hattyú halálát, emellett még ki is hangsúlyoza, hogy ő milyen független.


Keresi minden a szexizmust és ha valami nem sikerül neki nem sajátmagában hanem a külvilágban keresi a hibát.


Meg persze erősen elítéli azokat a nőket, akik nem az ő nézetei szeritt cselekednek. Azaz biztosan csak a férfi elnyomás hatására akar valaki férhez menni, szülni és otton maradni a gyerekkel ... nem mert ő döntött így.


Ezt úgy írom, hogy tetszett a Captain Marvel, nem akarok gyereket sem feleségül venni akárkit és a Momentum tag ifjúsági tagozatának tagja vagyok.


Ha a filmeknél tartuk ... persze még azt is utálom ha egy film feltünően megpróbál kiállni extrém progresszív értékek mellett olyan esetben amikor az nem ad extra értéket a filmnek. Ilyen a Captain Marvelben is volt, de összeségében tetszett.

2019. aug. 6. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!