Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szeretem magam fontos embernek...

Szeretem magam fontos embernek megjátszani?

Figyelt kérdés

Sajnos mindig bennem volt ez. Pl iskolás általános alsóban is már kiköveteltem hogy iskolatáska helyett aktatáskával járhassak. Mindig arra vágytam hogy ügyvéd legyek vagy üzletember. 17 éves koromig jól is tanultam, de aztán limfómám lett és összezuhantam lelkileg, évet is kellett ismételnem a kórházi kezelések miatt. Utána épphogy nem buktam meg és a 2-es átlagú érettségi után elmentem egy gyárba, a sorra melózni.

A mostani munkám ügyintéző egy közepesen nagy cégnél. Tulajdonképpen a simlis főnök jobbkeze-szeme-füle vagyok, amíg ő nagyvilági életet él. Nekem kell mennem minden hivatalba, stb. Sajnos ez a munka rátett 2 lapáttal az állapotomra. Kaptam egy fekete Opel Insignia cégesautót, ingben járok és tisztára azt képzelem, azt játszom meg, mintha én lennék a menő üzletember.


Hogyan gyógyulhatnék meg ebből? Ha elmennék egy pszichológushoz az bezáratna valahova emiatt? Vagy csak simán hülyének nézne?


2019. aug. 6. 09:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Háát az nem baj, ha annak néznek, az már igen, ha annak állítod be magad. Tudod, mit? Szerénykedj, de úgy hogy lássák, hogy csak nem akarsz dicsekedni. Így megőrizheted az arcod, mert ha rájönnek, hogy nem az vagy, akinek néztek akkor arra is, hogy te nem is állítottad magadról soha. Csak egy ötlet.
2019. aug. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát kérdezted már.


Maradj így, vagy menj pszichológushoz

2019. aug. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kisebbségi komplexus.

Elmehetsz pszichológushoz beszélgetni erről. Nem fog bezáratni sehova, nem is teheti, és nem is olyan súlyos az eseted, hogy kórházi kezelést igényelne :D Hülyének sem fog nézni. Ez a munkája.


Egyébként nem kell többnek látszanod, többnek játszanod magad. Van normális munkád. Jó helyed van, kaptál autót. Gondolom, anyagilag sem rossz, ha nem is kiemelkedő, de nem éhezel, nem okoz gondot venni ezt-azt magadnak.

Szóval akár örülhetnél is.

Most is már előrébb jutottál, hiszen sikerült kikerülni a gyárból, és olyan munkád van, amit szeretsz, amit jónak érzel.

És gondolom, még fiatal vagy. Úgyhogy feljebb is léphetsz majd idővel. De most hogy összeszedted magad, akár tanulhatsz is még.

2019. aug. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vree ***** válasza:
100%

fake it till you make it :D

Tettesd addig, amíg valósággá nem válik.

Szerintem nincs ezzel semmi baj, csak koncentrálj a többi részletre is, ami a nagykutyasághoz tartozik, dolgozz rajta, hogy hogyan éred el.


Ha a főnököd hasznagehetetlen, nem tudnád bedolgozni magadat, higy mások körülötte megismerjenek, de lássák, higy te használhatóbb ember vagy?

2019. aug. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!