Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen érzelmi intelligenciájú...

Milyen érzelmi intelligenciájú lehet az az illető, aki direkt, szándékosan nem válaszol egy másik ember köszönésére?

Figyelt kérdés

2019. aug. 6. 10:29
1 2
 1/13 Vree ***** válasza:
86%
Bújtatott válasz már benne van. Alacsony érzelmi intelligenciájú, szemét, csalja az adót, sátánimádó stb. Csak nem igaz. Bepöccentél, mert ignoráltak?
2019. aug. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Megyek a cég folyosóján. Szembejön a főnök. Rám vetíti átható tekintetét. Én tisztelettel köszönök neki. Továbbra is meredten néz rám, majd elcsapja a fejét, és szó nélkül megy tovább. Elmesélem az irodában a kollégáknak. Szerintük ez csak annak a jelzése, hogy ő még ezt is megteheti, mert főnök. A bunkóság főnöki kiváltság? Szerintem egy főnöknek még kedvesebbnek és még udvariasabbnak kellene lennie, mint egy egyszerű dolgozónak.
2019. aug. 6. 10:46
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
nyugi, az hogy ő hogyan viselkedik, nem a te bajod :) ez csakis őt minősíti, valószínűleg másoknak sem köszön, ettől függetlenül te köszönj neki továbbra is.
2019. aug. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hmm...

Fiatal mérnök koromban (25-26), dolgoztam egy cégnél, naiv kislányként mindenkinek köszöntem a folyosón, pl a kb 15-20 évvel idősebb férfi kollégának is. Sose köszönt vissza, mondjuk másik részlegen volt, ritkán találkoztunk. Kb. 1,5 évvel később egy megbeszélésre keveredtünk. Utána mindig köszönt a folyosón előre. Én meg leszartam. Fel is volt háborodva.


Miért nem köszöntem?

Mert ekkor jöttem rá, miért nem fogadta korábban a köszönésem. Ő öltönyben dolgozott, én munkás védőruhában, mivel a mi részlegünkre utcaiban tilos volt bemenni, az övék meg más jellegű technológia révén utcai öltözetre volt kitalálva. Akkora büdös nagy sznob volt, hogy amíg azt gondolta sori melós vagyok, addig leszarta, hogy köszön neki a kis “szaros” melós liba.

2019. aug. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha emögött egy régebbi sérelem húzódik, akkor még érthető, de ha tényleg direkt ignorálja a köszönést az illető az egyértelműen tahóságra, felsőbbrendűségi érzésre vall, tipikusan korunk embere, átgázol mindenkin, lesz..r mindenkit, aki nincs vele egy súlycsoportban. Szóval a főnököd lehet, hogy nagymenő, de egy igazi bunkó is egyben.


Én részben kis faluban töltöttem a gyerekkoromat, ott alapvető norma volt, hogy mindenki köszön mindenkinek. Városban csak szomszédoknak, ismerősöknek, eladóknak, stb. köszön az ember, de az én értékrendemben alapvető norma a köszönés viszonzása, még akkor is, ha vadidegen köszön rám, mert összekever valakivel.

2019. aug. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Amíg nem nevezték ki főnökké, ott ült velünk egy irodában. Egy szürke kis egér, egy gyáva nyuszi volt, aki mindig csendben ült, sose szólt bele az irodai beszélgetésekbe, semmiről sem volt véleménye, vagy ha volt is, nem osztotta meg velünk. Ő volt a legjelentéktelenebb hivatalnok a csoportban. Amikor a régi főnök nyugdíjba ment, és ő is pályázott a helyére, mi először nem tudtunk szóhoz jutni, azt hittük, ez vicc. Aztán a tulajdonos őt nevezte ki főnöknek. Innentől megjött a hangja.
2019. aug. 6. 13:08
 7/13 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy szürke egér korában, amikor ő is csak beosztott volt, velünk egyenrangú, nagyon kis alázatos és hajbókoló volt, nem tudtuk megelőzni a köszönésben, ő köszönt előre még a fiatalabbaknak is. Mindenki előtt kinyitogatta az ajtót, mindenkit előre engedett. Most meg úgy beszél az emberekkel, mintha mindenki a cselédje vagy a kutyája lenne, és a titkárnője előtt robog be - férfi létére - az ajtón.
2019. aug. 6. 13:10
 8/13 A kérdező kommentje:
Vagy az zavarhatta, hogy ugyanúgy tegezem, mint akkor, amikor még egyenrangú hivatalnokok voltunk és egy szobában ültünk? Négyen ültünk akkor egy irodában, egy hölgy és három férfi, és mi hárman, férfiak, tegeződtünk egymással. Azt hallom, hogy az újonnan felvett munkatársakkal nem tegeződik, még a vele azonos életkorban lévő és azonos diplomájú férfiakkal sem. A múltkor mondta az ebédlőben egy fiatal kolléga egy másik részlegről: "X. Y. természetesen senkivel nem tegeződik, ő ezt is meg is engedheti magának." Mire én azt mondtam: "Dehogynem, velem például igen, négy évig egy irodában ültünk, szobatársak voltunk." A régiek közül már csak én vagyok ott. Csak nem várná el a barom, hogy magázzam és főnök úrnak szólítsam? Négy évig így köszöntem neki: "Szervusz, Pali!" Most is így köszönök, és ezután is így szeretnék neki köszönni. Mi ezzel a gond? Valószínűleg már csak én vagyok a cégnél az egyetlen, aki "palizza", elég régi bútor vagyok, és itt nagy a fluktuáció, gyorsan cserélődik a gárda.
2019. aug. 6. 13:18
 9/13 anonim ***** válasza:
Van egy mondás: adj hatalmat egy ember kezébe és megismered az igazi arcát.
2019. aug. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ahogy írsz róla, nem feltétlen érzem őt rossz embernek.


Például én is tagja voltam egy közösségnek sokáig, és csöndben voltam. Ettől független oda tettem magam a dolgokhoz, és dolgoztam, csak a többiek a beszédet nézték, és nem a cselekvést.


Később amikor nekem is hatalmam lett, változtathattam a dolgokon, akkor ignoráltam azt aki nem érdekelt, elhagytam őket. Nem azért, mert eddig jóban voltunk és most a hatalomtól elszállt az agyam, hanem mert eddig alkalmazkodnom kellett, most már változtathatok.


Talán könnyű azt látnod hogy mekkora féreg a másik, és mennyire nagyra tartja magát, de a folyamatos dühöngésen kicsit lehetnél nyitottabb. Mondjuk, nem automatikusan egy gyökérnek ítélni valakit, mert nem köszön.


Nálam még olyan is volt, hogy sokan köcsögösködtek velem, kibeszéltek, pletykáltak, míg én nem. Utána az arcomba kedveskedtek, játszották magukat, és ha én nem viszonoztam, akkor szintén én voltam köcsög egoista féregnek titulálva.


Nem csak a te nézőpontod létezik a világban, más emberek is keresztül mennek dolgokon. De nem téged tartanak szarnak, rossznak, hanem a tapasztalataik alapján cselekednek.

2019. aug. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!