Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan, aki Magyarország...

Van olyan, aki Magyarország sok településére eljutott már?

Figyelt kérdés

Nem csak olyanokra gondolok, aki szeret utazni vagy a munkájából kifolyólag kell neki. Hanem pl. építkezett és elment oda az építőanyagért vagy mondjuk autót vett és odament érte, akár messzire is.

Nekem van több ilyen ismerősöm, alig tudnál olyan belföldi helyeket mondani ahol valamiért nem járt volna. És nem csak az ilyen turistavonzó helyekre (pl. Hollókő, Szilvásvárad) gondoltam, hanem egyéb településekre is mondta, hogy itt ebédeltek, ott hegyet másztak, amott főzőversenyen voltak stb.


2019. aug. 6. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Van
2019. aug. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Például én. Brahiból is utaztam már sokat, meg meló miatt is.
2019. aug. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is eléggé ismerem Magyarországot, pedig eredetileg budapesti illetőségű vagyok.

Nem állítom, hogy jártam az utolsó 150 fős zsákfaluban is, de már minden megyében megfordultam és megyéken belül is 3-4 településen.

2019. aug. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A Kéktúrával elég sok helyre eljut az ember.
2019. aug. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából mire gondolhat a kérdező?


Aki folyamatosan járja az országot az pedig pont az a két eset, hogy vagy munkája miatt kell mennie ide-oda, vagy szeret kirándulni/utazni.


Ha a példákból indulunk ki, az hogy valaki egyszer 200-300 km-rel odébb vett autót, (ha mondjuk valami ritkább kocsiról volt szó ami kellett neki) az még nem jelenti azt hogy akkor bejárta az egész országot már.

A második példa meg nem is túl életszerű, melyik az az építőanyag ami nem érhető el legalább a megyeszékhelyen - ami azért általában 100 km-en belül van - valamelyik barkács/ipari áruházban? Meg azért az építkezés az nehéz anyagokkal, fárasztó munkával jár, minek utazna valaki többet érte?


Továbbá összességében elmondható, a mai embernek nem sok ideje van arra, hogy folyamatosan menjen-ide oda, kivéve ugye ha a munkájáról van szó ahogy fentebb volt írva.

2019. aug. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó: A feltett kérdésemre automatikusan adódik a válasz, hogy szeret utazni/munkája végett. De nem csak rájuk gondoltam. Hogy minek menne mondjuk építőanyagért máshova? Mert ott olcsóbb. Hogy az a hely jóval messzebb van és benzinpénz? Na igen, ezt az ismerősömet ez nem érdekelte, csak elmondhassa, hogy olcsóbban vette.

Meg nem csak autót lehet venni (jó, most ez volt a példa), hanem több speciális műszaki cikket a jófogáson aztán lehet hogy neki annyira szüksége van pont arra hogy képes elmenni érte Szombathelyről Szegedre. Vagy akármelyik zenei fesztivál, gondolom a Fezen-en sem csak fehérváriak voltak.

De ahogy írod van-e annyi ideje most egy embernek főleg munka mellett, hogy nagyon sok helyre eljusson, az azért olyanoknál is kérdéses, akik szeretnek utazni. Tehát rájuk is gondoltam, hogy tudják kényelmesen megoldani, hogy ma elmennek Győrbe, holnap meg Debrecenbe.

2019. aug. 6. 15:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Van ilyen.
2019. aug. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!