Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyenek a skandinav emberek?

Milyenek a skandinav emberek?

Figyelt kérdés
Tudom, hulyeseg az altalanositas, de szeretnek kimenni tanulni az egyik skandinav orszagba (Norvegia a befuto eddig, de meg nem dontottem) es jol jonne par tapasztalat, ha van valakinek. :)
2019. aug. 6. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát, van egy Vikernes-ük meg egy Breivik-ük, szóval... Nekem nem tűnik valami faszántos helynek.
2019. aug. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Első: Nekünk meg volt egy Martfűi rémünk, egy Szita Bence-gyilkosságunk, meg még pár hasonló embertelen bűncselekmény.


Ezek az esetek minősítenék a komplett magyarságot?

Vagy mi következik abból hogy egy 10 milliós, vagy Norvégia esetében egy 5 milliós országból van pár futóbolond?


Te se lehetsz egy túl eszes valaki...

2019. aug. 7. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
81%

Amúgy válaszolva a kérdésre:


Én csak magyarral találkoztam aki kiment Norvégiába, illetve annak a gyerekével beszéltem.


Jobb. Minden szempontból jobbnak írták le, illetve a kislányban olyan értelmet és tudásvágyat láttam, amit iszonyú kevés magyar vele egykorúban.

Nem is csoda, ott nem a gyerek bedtörése a cél, mint nálunk, hogy aztán jól idomuljon a hajlott gerincű felnőttek világához, hanem gondolkodó, egészséges lelkületű emberek nevelése-képzése.


Nem jellemző az "erősebb kutya ..." elvűség mint nálunk, nem jellemző a "van az a pénz", meg a "ha az én tehenem megdöglött akkor dögöljön a tied is" mentalitás.

Valahogy ott meg tud élni egymás mellett 5 millió ember, hogy ne 5 generációra visszamenőleg átkozza el a többi honfitársát.


Nálunk meg ha épp nincs közellenség, akkor jobb híján egymást utáljuk.

Ja, és annak ellenére hogy közel fél évig sötétben van a fél ország, valahogy mégse akkora alkesz nép mint a magyar. (fél decisek kisországa vagyunk)

2019. aug. 7. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!