Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak a nevetséges...

Mit csináljak a nevetséges félelmemmel? 16

Figyelt kérdés

Egyszerűen félek felvenni a telefont bárki is hív. Tudom, hogy semmi baj nem lenne, de annyira irtózom a telefonálás gondolatától is.


Mit kéne tennem?16l


2019. aug. 7. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Gyakorold be egy ismerősöddel, aki ugyan nem idegen, de játszd el mintha idegen lenne és pár hívás után csodák-csodája ez a para elmúlik.
2019. aug. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Személyes beszélgetéskor ez nincs? Vagy pl Skype vagy hasonló online telefon használatakor?
2019. aug. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az 1. válaszolóval, de úgy kérd meg az ismerőst,hogy random időpontokban hívjon,hogy életszerűbb legyen.

Pár hónap alatt korrigálható szerintem,csak tenni kell érte,ne a félelmeidet erősítsd.

Hajrá!:)

2019. aug. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, mintha én írtam volna ki ezt a kérdést

19/L

2019. aug. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tökéletesen átérzem, én is nagyon szorongok a telefonálástól. Amit tudok javasolni:

(1) Babusgasd meg magad egy kicsit. Ne így gondolj rá, hogy nevetséges vagy emiatt! Mindenkinek vannak nehézségei az életben. Te ezzel együtt is egy értékes, nagyszerű ember vagy, és elismerésre méltó, hogy erőfeszítést teszel a problémáid megoldására.

(2) Ideális esetben tudsz valakivel beszélni erről a problémáról, és tudsz vele gyakorolni is. A gyakorlás nagyon hülyén hangzik, de tényleg segít. Ha ismerős a helyzet, kevésbé lesz stresszes.

(3) Ismételd el magadban sokszor, hogy nem baj, ha elszúrod (ha esetleg ilyesmi szorongás van benned). Nem fog senki megutálni azért, mert bénán telefonáltál (aki meg messzemenő következtetéseket von le ebből, az annyit is ér).

(4) Lehetőleg azokat a nehezítő tényezőket, amiket lehet, iktasd ki. Tehát ha neked kell felhívni valakit, akkor menj egy csendes helyre, ahol nincs gond a jelerősséggel, nem zavar senki, nem visszhangos, legyen elég pénz a kártyádon (ha feltöltős), legyen elég szufla az akkuban stb. Így elkerülsz egy csomó bonyodalmat, amivel fölösleges stresszt takarítasz meg.

(5) Olvass egy kicsit az autizmusról, és ha magadra ismersz, ne félj segítséget keresni. Nem biztos, hogy szükséges szakemberhez menned, vannak jó könyvek is, azzal is előbbre vagy. Egyáltalán nem akarom azt állítani, hogy tuti autista vagy, csak hogy érdemes utánanézned.

(+1) Lehet hogy hülye ötlet, de nekem segített az, hogy nyelvkönyvekben olvastam telefonálós párbeszédeket. Nekem az is baj, hogy nem tudom, mit kéne mondani, nem megy magától az úgynevezett "small-talk". Ha ez neked is gond, akkor keress pár sablont magadnak, sokat tud segíteni.

2019. aug. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!