Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is úgy érzitek, hogy...

Ti is úgy érzitek, hogy nagyon gyorsan telik az idő?

Figyelt kérdés

Nekem eszméletlenül gyorsan telnek a napok, hetek. Még most volt tavasz, vártam a jó időt, mert imádok kint lenni, erre lassan vége a nyárnak. Az ősz is hamar elmegy mindig, utána megint karácsony...

Mikor sulis voltam, akkor a nyàri szünet is annyira hosszúnak tűnt, illetve nem éreztem ilyen gyorsnak az idő múlásàt. Mióta dolgozok, azóta viszont mintha rekordsebességgel telne az idő. Ti is így vagytok ezzel? Vajon mi lehet az oka, hogy így érezzük?

24N


2019. aug. 7. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nincs olyan hogy "idő". Mindig csak a most van. Az agyad lefoglalod és olyan mintha gyorsan menne az idő. De valójában nem megy az idő csak a dolgok változnak. Ennyi.
2019. aug. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi az oka? Az, hogy felnőttél. Amikor általános iskolás voltam, a nyári szünet egy örökkévalóságnak tűnt. Ha viszont most azt mondaná valaki, hogy 3 hónap múlva iskolába kellene mennem, már most szorongani kezdenék miatta. Ugyanígy a távolságok is egyre kisebbek: amikor elmentünk a vidéki rokonokhoz látagatóba, úgy tűnt, mint ha a világ végére érkeztünk volna, most meg biciklivel is simán letekerek egy 2x akkora távot is. :)
2019. aug. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2: Minden szavaddal egyetértek :)

Csak jó volt gyereknek lenni!

2019. aug. 7. 20:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is azt tudom írni, amit a második válaszoló. Gyerekként általában nincs sok dolgunk, szabadok vagyunk, éppen ezért érezzük azt, hogy lassan telik az idő, de felnőttként ez már közel sem így van, mert mindenki elfoglalt lesz a munka miatt.
2019. aug. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is azt látom, hogy minél idősebb vagyok, annl gyorsabbamn repül az idő, még akkor is, ha igyekszem tartalmasan tölteni. Gyerekként egy nap is hosszú és eseménydús volt. Felnőttként azt veszem észre, hogy eltelt most is egy fél év és mindjárt itt a vége.
2019. aug. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Rohadt gyorsan, kivéve, amig a munkahelyemen vagyok.
2019. aug. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is pont így érzem,és kiváncsi is voltam más is így van e ezzel. Amúgy a családom többi tagja is mindig ezt mondja hogy milyen gyorsan telik az idő.

És tényleg, régebben én sem éreztem olyan gyorsnak az idő múlását, most meg mindig meglepődöm hogy valami olyan, mintha csak tegnap történt volna, közben meg már egy hete, vagy egy hónapja.Meg egy esemény pl, ami nem is tűnik régnek hogy történt, hihetelen azt mondani hogy pl.2 éve történt.

2019. aug. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!