Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te hogyan küzdesz meg a...

Te hogyan küzdesz meg a stresszel?

Figyelt kérdés

Nincs kifejezetten stresszes életem, viszont személyiségemből adódóan hajlamos vagyok melankóliára, belső negatív dolgokra.


Hogyan lehet ezzel megküzdeni? Főleg mikor már fizikailag is tüneteket okoz?


Jártam pszichológushoz, a pánikból kigyógyultam.


Ismerkedek a személyiségemmel , olvasok pszichológiai könyveket, de ezen kívül? Egyéb ötletek?


Köszönöm

22L


2019. aug. 7. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Minnél többet emeberek közé menni és valami olyan dolgot csinálni ami teljesen lefoglalja az agyad és akkor nem fogsz ilyen dolgokon kattogni. A második séta a szabadban aztán ott van a joga meg a meditáció plusz még nyár van szóval d vitamint gyűjtés és most lehet gyümi meg zöldség közt vállogatni sokat számít hogy hogyan táplálkozol.
2019. aug. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ca. 26 éve jógázom, és mintegy 16 éve kétféle jógát is űzök. Nekem ez segít.


Amit az egyes sz. válasz adója említ, az önkondícionálás, az is segíthet. Próbálkozz.


Keress a természetedhez illő stresszmenedzsment módszert, van miből választani! Az orvosilag ill. tudományosan bevizsgáltakat ajánlom.

2019. aug. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Magnézium nyugtató hatással van az idegekre.
2019. aug. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Érzem, hogy van valami a felszín alatt jó mélyen, amit jó lenne felfedezni, kibeszélni, megismerni, megérteni, hogy ne ártson nekem, stb.

Most ebben gondolkodom, hogy vajon erre hogy lehet rátalálni. Nyilván szakember segítségével, de akiknél voltam, ők nem ástak olyan mélyre. Esetleg hipnotizáció.... Hmmm, nem tudom.

2019. aug. 7. 22:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem a klasszikus értelemben vett stressz, hanem más jellegű probléma. Depresszió esetleg?

Amúgy nekem stressz ellen a kondi vált be a legjobban és a futás.

2019. aug. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én pótcselekvésekbe menekülök. Nem káros függőségekbe, de mindig elfoglalom magam valamivel. Sport, főzés, bevásárlás, netezés, párom...


Ez nem csökkenti a stresszt, de néha elfelejtem, hogy van.


Amúgy állásokra kéne jelentkeznem. Eddig 0-nál tartok 😃

2019. aug. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!