Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan vegyem rá magam arra,...

Hogyan vegyem rá magam arra, hogy csináljam az egyik hobbim? 16l

Figyelt kérdés

Alapvetően két hobbim van, amit tényleg rendszeresen csinálok. A rajzolás és az írás. Nos állítólag az utolsóban tehetségesesebb vagyok, de én ezt kétlem. Egyszerűen minél több pozitív visszajelzést kaptam, annál furább ez az egész. Egyszerűen egyre kevesebb a motivációm. Megvan bennem, hogy én azzal szeretnék foglalkozni a jövőben, de valahányszor írni akarok, elmegy a kedvem.


Mit tegyek?


2019. aug. 8. 01:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert úgy érzed hogy csinálnod KELL, hogy elvárás tőled, hogy te csináld azt amiben jó vagy.


Lásd úgy, mint az iskolát. Senki nem szeret sulis tantárgyakra tanulni, mert kényszerből kell, mert a tanár megparancsolta, és nem szívből teszik.

Most a pozitív visszajelzések miatt a te elméd is torzít a dolgokon, és úgy jön ki hogy most már ezt muszáj lenne csinálni, hisz jó vagy benne. És pont ezért nem akarod, mert már "muszáj."


Tedd azt, hogy eljátszod hogy "próbaként" írsz. Engedd meg magadnak, hogy bénaságot írj, hogy nem számít amit írsz, és nem kerül ki sehova. Ne legyen elvárás, csak engedd el magad, lazán.


Én is írok, és sokszor így oldottam meg a problémát. Ne törekedj nagy eredményre, tökéletességre, se semmire, csak arra hogy akármit is, de írj.

2019. aug. 8. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolóval egyetértek. Ne arra gondolj, hogy ezt majd másoknak megmutatod. Nem is kell megmutatnod másoknak. Írjál csak magadnak (egyelőre). Tényleg, bármit. Szerintem ameddig az ember csak a fióknak ír, addig sokkal szabadabb. De miután tudja, hogy ezt bizony mások is elfogják olvasni, azután ezen fog kattogni, és bizony lehet, hogy nem tűnik úgy, és nem is gondolna rá az ember, de bizony sokkal korlátoltabb. Mármint ez csak az én véleményem, de szerintem ha az embernek nincsenek publikálási céljai, akkor szabadabban tud írni.


Egyébként ez a helyzet nekem is ismerős, és én is a te korodban vagyok. Nagyon ritkán írok már, mikor régen sokat írtam. Csak nálam egy picivel más a helyzet, mert én speciál sosem publikáltam nagyon az írásaimat, szóval nekem nem a pozitív visszajelzések miatt lett kevesebb motivációm. De próbálom nem erőltetni, mert ha nincs kedved az íráshoz, de próbálsz írni, akkor az megint egy olyan dolog, amit kényszerből csinálsz.

2019. aug. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Válts egy hónapra bérletet, valamelyik közeli uszodába. Határozd el, akár esik akár fúj minden nap úszol egy alaposat(fáradásig) Úszás közben csak az írnivalód járjon az eszedbe. (a történet, a nyelvezete, a szófordulatok, a szereplők karaktere, stb.) Vagyis írj fejben!. És nincs sumákolás, egy hónapig csak ússz, és memorizálj. A mozgásból csak profitálhatsz, az agyad pedig előbb-utóbb megadja a választ.

A folytatás tőled függ.....

2019. szept. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
változik az ember, az érdeklődési köre is, ma ez érdekelt még, holnaptól meg más, mert találtál egy új izgalmasabb dolgot és abban szeretnél elmerülni
2019. dec. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!