Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen érzés lehet szókimondó,...

Milyen érzés lehet szókimondó, magabiztos, hangos embernek lenni?

Figyelt kérdés
Vannak olyanok, akik nem csak olyan normális szinten magabiztosak, hanem akik tényleg olyan nagyon határozottak, hangosak, teljes mértékben megingathatatlan önbizalmuk van. Tudom, hogy ez sok esetben ellenszenvet vált ki másokból, hiszen a normán már picit túl van, de tényleg érdekelne, hogy ilyennek lenni és így élni milyen érzés lehet. Hogy nekik nincsenek olyan félelmeik, hogy nem jók, nem elegek, ha valaki bántani akarja őket ösztönből visszatámadnak, mindenhez megvan a szavuk és meg is emelik azt. Én ez a tipikusan bármikor megalázható, írányítható, nemet mondani nem tudó ember vagyok, ezért is idegen ez számomra, én ugyanis szinte nem mernék magabiztos lenni, sosem merek hangot adni annak, amit gondolok. Így kicsit irigylem azokat, akiknek ez életükben sosem jelent problémát. Van itt köztetek ilyen?

2019. aug. 8. 15:10
 1/4 nutituti válasza:
100%

Szerintem próbáld ki.

Gondold végig, hogy mikor hogy reagálnál, ha egy ilyen személyiség lennél, majd keress valahol egy lehetoseget ahol egy teljesen új közegbe kerülsz. Senkit nem ismersz es senki nem ismer teged. Majd viselkedj úgy ahogy elhataroztad. Tétje nincs hisz úgysem ismernek.

Izgalmas kiserletnek hangzik, masképp úgysem fogod megtudni milyen érzés másmilyennek lenni mint amilyennek most érzed magad.

2019. aug. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam pont ilyen 14 éves és irigylem sokszor ő nem tudja mi az fellèpés előtti gyomorideg.Rengeteg barátja van és szabad mint a madár nem kalitkázza be az önbizalomhiány.De szeretnék én is ilyen lenni.Boldog és mindenkit szeret nagy az igazságérzete komoly dolgok lelkileg megviselik és biztos nem szimpatikus mindenkinek na de aki ez alapján ítél meg embereket minden ismeretség nélkül annak nem is kell a szimpátiája.
2019. aug. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is olyan voltam, mint te és addig fejlesztettem magamon, amíg nem küzdöttem le teljes mértékben a belém nevelt megfelelési kényszert és a sok traumát, amit gyerekkoromból hoztam. Most már nem érdekel mások véleménye, semmi nem tudja letörni az önbizalmam, bárkivel szemben kiállok a véleményem mellett. Nem ment egyedül, de néhány év önismereti terápia, pszichodráma és asszertivitás tréning után sikerült. Előtted is ott a lehetőség, hogy igénybe vedd szakember segítségét, ha elég kitrató vagy és prioritásként kezeled a mentális egészséged. Túl rövid az élet ahhoz, hogy csak szenvedjünk benne, főleg ha olyan dologról van szó, amin tudunk változtatni.
2019. aug. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor tudod meg a legjobban ha saját magad ki próbálod.
2019. aug. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!