Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti találkoztatok már ennyire...

Ti találkoztatok már ennyire spórolós emberrel? Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm mindenen mindig spórol, kivéve ha ő jön vagy megy valahová vendégségbe. Olyankor simán megiszik együltében egy üveg Coca colát, ha te mész hozzá, akkor ilyen 30 forintos zacskós porból kevert 2 literes akármivel itat vagy vízzel. Nem szegények, de mindenen spórolnak. Ha nyaralasrol van szó, akkor közeli tavak, ahol nem kell a furdesert fizetni, meg otthonról vitt szendvics. Ezzel semmi baj, csak másnál meg úgy tömik magukba a kaját meg az üdítőt mint ha muszáj lenne. Nektek is volt ilyen tapasztalatotok? Milyenek voltak ők? Ti mit csináltatok?
2019. aug. 8. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Nekem a munkatársaim között van 2 ilyen ember. Jó fizetés mellett sem vesznek semmi extrát. Édességet, kólát, ropit és társaikat csak akkor fogyasztanak, ha valaki hoz be a munkahelyre születésnapra, névnapra.


Ha mennek hozzád vendégségbe, vegyél nekik ilyen port, és mondd nekik, hogy úgy láttad náluk, hogy ők ezt szeretik. Azért mindennek van határa.

2019. aug. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
34%

A rövid válaszom erre az lenne, hogy így marad az ember gazdag. :)

Amúgy én eléggé spórolós vagyok, mert szegény környezetben nevelkedtem fel, ahol bizony be kellett osztani az ételt, és ha mentünk valahova vendégségbe, akkor amit csak lehetett megittunk/megettünk, sőt még vittünk is haza belőle, mindig csomagoltak nekünk :D Honnan tudod, hogy nem szegények? A látszat sokszor csalhat...:)

2019. aug. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
89%
#2 szerintem rossz kérdéshez írtad ezt :D:D:D
2019. aug. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

#2😀😀

Már dugna....

2019. aug. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
88%
#3 Attól függetlenül elég pofátlan dolog telizabálnia meg innia magát az embernek vendégségben minőségibb ételekkel, italokkal úgy hogyha ő hozzá mennek vendégségbe akkor nem biztosítja ugyanazt. Ha szegény és azért nem tudja megvenni csak a legolcsóbb élelmiszereket akkor meg vendégségben nem fogja túlzásba vinni az étkezést ha tudja, hogy ő nem tud fordított helyzetben hasonló termékekkel szolgálni. Akárki akárhogy gondolja szerintem ez szemétség és pofátlan dolog. Ha pl. egy szülinap miatt megleped a barátodat egy Raffaelloval akkor te a te szülinapodkor nem feltétlen örülsz egy lejárt tábla csokinak.
2019. aug. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6%
Nem kell neked ezzel foglalkozni.
2019. aug. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Vannak ilyen emberek. Ha már mindene megvan akkor is ezt csinálja. És ő soha nem fogja érezni, hogy elszalad mellette az élet, mert neki így jó. Valószínűleg van valami oka az ilyen fokú spúrságnak. Ezeket általában gyerekkorból hozza az ember. Ne hívd meg, ne menj hozzá. Engedd el.
2019. aug. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Nekünk is van ilyen rokonunk. :) Igaz, mi már csak nevetünk rajta és a párommal titkon fogadást kötünk, hogy hányszor kell mosdóba mennie. Ugyanis mikor telepakolja a zsebeit sütivel-nasival mindig megy "mosdóba" és beledobálja a fogasra felakasztott táskájába a zsákmányt. A legutóbb a párom látta, hogy beletett egy doboz narancslevet is... Szerintem ez nála már életstílus.


Ha hozzá megyünk, darabra kiszámolja a kekszeket és nála mindig épp csak egy fél üveg üdítő van, amibe már beleivott szóval inkább vizet hoz...

2019. aug. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

Én is ismerek ilyet. Elhoz 1 db narancsot és felkarikázza (8-10 emberre), majd amikor vége az összejövetelnek, elkéri a többiektől a megmaradt süteményt, italt, stb, hogy az neki milyen jól esne otthol :D (több üzletük is van, több autó, stb, szóval nem megy rosszul).

A legjobb, amit tehetsz, hogy kerülöd az ilyen pofátlan emberek társaságát. Koptasd le, mert a fejedre nő

2019. aug. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%

Nekem sajnos van egy ilyen rokonom. Illetve nem is rokon,mert a párom családjából való. Na ő mikor jön hozzánk,akkor mindenből enni akar. Neki teljesen mindegy,hogy a gyerekeké a gyümölcslé,mi a párommal ásványvizet iszunk,vagy ha meglátja a nutellát,képesagában kanalazni,mert hogy milyen régen nem evett már. Szóval mêg a kicsikre sincs tekintettel. Igaz mi nem megyünk hozzá,de mikor ő jön,a gyerekeknek a legolcsóbb dolgokat hozzá. Pl 30 Ft is rágó volt a múltkor,amit hozott. De ezt úgy adja elő mikor odaadja a gyerekeknek,mintha legalábbis 10000 Ft is ajándékot hozott volna. Na és az a nagyképűség. Közben még csak 8 osztálya van meg.

Én személy szerint rá haragszom,mert tudom hogy többre tudná vinni,de nem akarja. Mert neki ez jó,hogy máshol is megkapja,akkor miért fizessen érte. Csak ezzel másokat kihasználnak az ilyen emberek. Mi sem vagyunk gazdagok,de mindig megnézem azért,hogy kinél mit kaptunk,és legalább szülinapkor próbálom kompenzálni.

2019. aug. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!