Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért rosszindulatúak az...

Miért rosszindulatúak az emberek nagyrésze?

Figyelt kérdés
Valahogy nem tudom megérteni,miért rosszindulatúak az emberek. Külföldön még nem jártam csak mikor kicsi voltam szóval nem tudom máshol milyenek,de itthon tapasztalom sokszor hogy gorombák,bunkók. És ez olyan elszomorító. Ha tőlem valaki esetleg segítséget kér mosolyogva segítek. Vagy hasonlók. Nem tudom megérteni. Szerintetek?

2019. aug. 8. 23:45
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Ilyen az emberi természet. Bár itthon kiemelten rossz a helyzet, külföldön sincs másképp. Legjobb példák erre Ausztria és Németország. Ha nem az ő nyelvükön szólalsz meg, vagy a másik dialektusát használod, levegőnek néznek ha tehetik. Vannak persze ellenpéldák, de mint tudjuk, kivétel erősíti a szabályt.
2019. aug. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%

Nem magyar-specifikus a jelenség, elég csak megnézni bármilyen internetes tartalom alatti olyan negatív kommenteket, amelyek semmilyen értéket, konstruktív meglátást nem tartalmaznak, mindössze trollkodás, vagy a "dögöljön meg a másik tehene"-féle mentalitás kinyilatkoztatása az egyetlen céljuk.


Videojátékos tartalmak esetében tűnt nekem ez a jelenség leginkább erőteljesnek, innen a következtetés, hogy a rosszindulat legfőképpen a frusztrált, sikertelen, bizonytalan, életükkel elégedetlen emberekből árad, és így élik ki magukat.


A való életben nem tudom mennyire jellemző. Amennyit én járok emberek közé, abból a kevés tapasztalatból nekem közömbösség, életuntság jön le az arcokról inkább úgy általánosságban.

2019. aug. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a rossz körülmények teszik rosszá az embereket, hiszen aki szeretetben nő fel, aki boldog, annak esze ágában sincs bántani másokat!


Külföldön negyed annyi munkával többszörösét keresik az emberek és a magas fizetések, kevesebb stressz miatt kiegyensúlyozottabbak, míg itthon totális a kizsákmányolás, a túlóráztatás és aki rendszeresen kialvatlan, nem tudja magát kipihenni, ideges, feszült, az is csinál nem normális dolgokat.

2019. aug. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Mert nagyon sokan nemis keresik azt ami boldoggá teszi őket, nyomasztja őket a rabszolgaság, nem tesznek semmit azért h jobban, teljes életet éljenek, ez egy általános frusztrációhoz vezet, céltalansághoz, ami által inkább más is ro**djon meg. Főleg azok akik mernek álmodni és elérni dolgokat, önmegvalósitani.
2019. aug. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Könnyebb utálkozni, mint szeretni
2019. aug. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mert emberek
2019. aug. 9. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem érzem úgy, hogy a magyarok gorombák lennének. Nyilván előfordul, de szerintem mindenki olyan alapvetően, ahogy hozzáállsz. De én úgy látom, hogy a magyarok alapvetően kedvesek és jóindulatúak.
2019. aug. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!