Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan reagálnátok az alábbi...

Hogyan reagálnátok az alábbi szituációban?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben felszedtél kb. 10 kilót. Rég nem látott rokonok a találkozás alkalmával ezt a tényt fontosnak tartják hangosan megemlíteni üdvözléskor (pl. Szia, de jól meghíztál...). Ez ugyebár nem egy pozitív megjegyzés (ez kb. egyenlő a helló, de carul nézel ki kijelentéssel). Milyen frappáns, hasonlóan kedves válasszal jeleznéd, hogy ez azért nem volt valami építő jellegű megjegyzés, hogy észrevegye magát az illető?
2019. aug. 9. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
"Te viszont szarul nézel ki, iszol eleget? " :D Kb ennyi, hidd el nem lesz további kérdés...
2019. aug. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem most találtam ki, gyakran megtörtént rokonokkal. (jelzem, hogy kb 5 kiló felesleg van rajtam, szóval nem vagyok szétfolyva.)

- Hú, de kövér vagy kisfiam!

- Terike néni meg hú, de meg van öregedve!

Vagy

- Azta de kövér vagy!

- Te meg qrva szarul nézel ki úgy általában véve. Meg kopaszodsz is...jól látom?


- Jocikám! Minden találkozásunkkor kövérebb vagy!

- Józska bátyámnak meg mindig egyel kevesebb foga van!

2019. aug. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, bevált praktikákat, most olyan jót röhögtem!:)
2019. aug. 9. 11:19
 4/5 anonim ***** válasza:
34%

Hát én annyira szégyellném magam ilyen kövérségemben, hogy nem mozdulnék ki ismerősök közé, így nem lenne olyan helyzet, hogy a régen látott rokonok beszólogathassanak olyan dologra, amiről én magam is tudok.


Nem hívnék át magamhoz senkit. 3-4 hónap alatt leadnám a felesleget, és soha többé nem zabálnék össze-vissza, hanem tartanám az étrendemet, és heti kétszer sportolnék minimum. És már el mernék menni rokonlátogatóba is

2019. aug. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem jól esne, ha ezt mondanák. Bár, ha ezt mondanák az szarkazmus lenne, és nem valóság. Nem is értem amikor jönnek az ünnepek és mindenki arról beszél felszedi a kilókat, mert néhány napig zabál, és akkor ezzel van tele még a Híradó is újévkor. Kegyes hazugság ez. Az egész évben zabált és nem az ünnepek alatt szedete fel kilókat, nem lehet néhány hét alatt meghízni, mert az egy életforma, igen lusta, kényelmes disznó életforma.

Nem kell neked visszavágni semmivel, mert akkor te visszaigazolást adsz neki, hogy betalált, érzékeny ponton kapargat. Reakciót vár. Mentegetőzésre, magyarázkodásra. De ha visszatámadsz durván neked nem lesz jobb a tíz kiló ott fog csüngni a tokádon. Ha nagyon visszaakarsz támadni, mivel a pénzre mindenki érzékeny, mondhatod pl. neked futja minőségi ételre. "Igen híztam, NEKEM futja MINŐSÉGI ételre. Nekem valahogy nem jön be a teszkós kenőmájas, se a csirkefarhát.

Ezzel kihangsúlyozod, hogy neki nincs pénze rendes ételre. Ennél bántóbbat nem tudsz legálisan mondani.

2019. aug. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!