Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki elégedett magával az nem...

Aki elégedett magával az nem szól meg másokat?

Figyelt kérdés
Ez igaz? Szerintem nem. Most akinek van önbizalma az nem jegyzi meg valaki haját pl. hogy de csúnya színe van, nekem tetszik. Én ezt nem hiszem el. Folyamatosan ezt szajkózzák. És ismerek olyanokat akiknek van önbizalmuk és mégis megszól valakit az utcán! Hogy van ez nem értem
2019. aug. 9. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Nekem sosem volt önbizalom problémám, mégis megjegyzem, hogy hú, az XYnak nem áll jól az a szoknya, ilyesmiket.

Viszont én nem csámcsogok ezen órákig, hanem megjegyzem és utána már nem foglalkozom ezzel, mert nem érdekel és nem az én dolgom. A barátnőim, akik elég önbizalomhiányosak képesek egy embert órákon keresztül kibeszélni, csak mert csinos... Nyilván ez nem mindenkire igaz.

2019. aug. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%
Elég nagy marhaság, amit írsz, már bocs. Attól még, hogy valakinek van önbizalma még nem fog megvakulni és ugyanúgy észre fogja venni, ha más például előnytelenül öltözködik vagy hülye hajat választ magának. Mondjuk normális ember addig nem mond véleményt a másik külsejéről, amíg azt nem kéri senki, de ez nincs közvetlen összefüggésben az önbizalommal.
2019. aug. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Akinek magas az önbecsülése (ez nem egyenlő az önbizalommal!), annak semmi szüksége arra, hogy másokat leszóljon, ezáltal magasodjon föléjük. Ezt tipikusan azok teszik meg, akik igyekeznek jobb színben feltüntetni magukat másoknál, éppen azért, hogy ezt önmaguknak is bizonyítsák.
2019. aug. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2-eske, az megvan, hogy a kérdező is ugyanezt írta?..
2019. aug. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyjából igaz olyan pitiáner dolgok esetében, mint a "csúnya" hajszín vagy az előnytelen szoknya, amikkel példálóztatok itt. Látni persze lát az is, aki magával meg van elégedve, de nem érdekli annyira mások külseje/apró hibái, hogy fél másodpercnél tovább gondolkozzon ilyesmin, úgyhogy megjegyzéseket sem fog tenni. Meglátta, nem tetszett neki, elfordult, kész, megy tovább az élet. Az már más, ha mondjuk a tetteivel érdemli ki valaki, hogy kritizálva legyen.
2019. aug. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!