Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem akarok senkivel sem...

Nem akarok senkivel sem erzelmi kapcsolatba/helyzetbe kerulni, mert kenyelmetlenul erzem magam. Ez okozhat hatranyt nokent?

Figyelt kérdés
2019. aug. 9. 22:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

Jó sokmindenből kimaradsz.

Mi a baj?

2019. aug. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nincs baj, mindig ilyen voltam. Csak most kezdett jobban kijonni.:)
2019. aug. 9. 22:55
 3/17 anonim ***** válasza:
16%
Nagyon jól teszed,nem fogsz szenvedni azok miatt.Ők pedig megérdemlik,maguknak hozzák a szenvedést.
2019. aug. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Hogy érted pontosan, hogy kényelmetlenül érzed magad? Zavar az intimitás, vagy csak szeretsz inkább magadban lenni, vagy...?
2019. aug. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
33%
Én is így vagyok ezzel. Ha te így jól érzed magad, akkor nincs hátránya. Megkíméled magad sok csalódástól és szívfájdalomtól.
2019. aug. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Előnye meg hátránya is van. Megkíméled magad a csalódásoktól, viszont lehetőségtől is, hogy megtaláld azokat az embereket akik boldogabbá tennék az életed és nem kéne csalódnod bennük.
2019. aug. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%
Sok minden jóból kimaradsz, de ha erőlteted, nem lesz olyan jó, mint másoknak, sőt még ronthatsz is az állapotodon. Szóval éld az életed, ahogy neked a legjobb:)
2019. aug. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Társas lényként erre szükséged van pedig. Pont úgy, mint vízre, levegőre.


Szóval idővel depressziós leszel majd, ha nincsenek társas kapcsolataid, és nincsen kötődésed senkihez. Azaz megvonod magadtól egy igencsak alapvető szükségletedet.

2019. aug. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%

Kapcsolatban is lehet valaki depis. Nem csak ettől függ. Van, aki tökéletesen megvan mások nélkül, miközben része a társadalomnak.

Ugyanakkor a szociális képesség tanulható és vannak előnyei is. Csak azoknak akik egyedül szeretnék lenni, ez extra energiába kerül.

Sokan még itt, a válaszokban is keverik a magánnyal az egyedüllétet. Aki egyedül van, az nem feltétlenül magányos. A magány vezet sötét gondolatokhoz. Az egyedül lét határozottan építő és feltöltő tud lenni.


Amit ajánlok, egy önismereti kurzus. Sokat segít. Ha meg mégis úgy gondolod, hogy kommunikálni szeretnél többiekkel néha-néha, akkor egy agresszíó-mentes kommunikációs tréning / könyv segíthet elindulni. (asszertív-nek is hívják)

2019. aug. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Nálam nem lenne gond, ilyen vagyok én is. Jó az, ha egy társ, vagy valaki van a másik mellett, úgyis lehet értelmes dolgokat tenni-venni.
2019. aug. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!