Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért fogok ki rendszeresen...

Miért fogok ki rendszeresen nem őszintén kommunikáló embereket? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ha bárkivel bármilyen kapcsolatot kezdeményezek, kapcsolat elején meg szoktam említeni, hogy ha bármi probléma van, akkor szóljon, mondja el, beszéljük meg.

Van aki megvárja, míg felgyűlnek benne sérelmek, évekig őrizgeti őket és például az adott esemény bekövetkezése után 3 évvel megtudom, hogy "amikor 3 éve ez és ez történt az annyira rosszul esett nekem és úgy fáj"... Olyan is van, amikor mások előtt támad rám az illető a sérelmeivel, hogy neki mi baja van velem, jellemzően régen elmúlt dolgokat hoz fel. Nem négyszemközt teszi, hanem ilyen módon.

Volt amikor egy harmadik személy velem kapcsolatos viselkedéséről beszélgettünk valakivel kettesben, az illető is teljesen fel volt háborodva azon, amit velem tettek. Nem telt el egy fél óra sem, amikor szóbakerült a téma társaságban, az illető teljesen magából kifordulva támadt rám, hogy "igaza is van az adott embernek hogy így viselkedett veled"

Számos esetben élem meg, tapasztalom, hogy emberek viselkedése pillanatról pillanatra változik meg, amit egyik pillanatban állítanak, mondanak, annak ellenkezőjét mondják a következő pillanatban. Tapasztalom azt is, hogy sok esetben csak gondolnak valamit a másikról és aszerint cselekednek, de nem győződnek meg arról, hogy a másik mit gondol az adott témáról. Felületesek.

Párkapcsolat esetén is kifogtam olyan partnert (ez mondjuk részben tartozik ide) aki ha problémája volt, akkor elkezdett sírni, rosszkedvű lett és nekem ki kellett találni vagy nagy nehezen kiszedni belőle mi a probléma, mi történt, mi bántja, stb...



2019. aug. 10. 18:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Még nem igazán láttam olyan embert, aki nem ilyen. Pedig én is ezt várnám el másoktól, ha már egyszer tőlem el lehet várni. Eleinte mindig mindenki mondja, hogy mennyire tetszik nekik ez az őszinte jellem, egész addig, míg a negatívat is pont olyan kendőzetlenül mondom ki. Na onnantól kezdve már csak bunkó vagyok, édesmindegy milyen stílusban viselkedem.

Nem értem én se az embereket, de az a helyzet, hogy egyre kevésbé szeretném.

2019. aug. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Tapasztalom, hogy ha történik valami, nem mondják ki, nincs megbeszélve, akkor a kis fájdalomból egy hatalmas fájdalom lesz és ez senkinek sem jó, a végén meg már tán azt se tudják mi a bajuk.
2019. aug. 10. 18:56
 3/21 anonim ***** válasza:
Ezt tapasztaltam magamon is. Volt olyan eset, ahol tudtam hogy nem mondhatom ki az érzéseimet, mert annak a következményeit nem akartam vállalni és azóta se sikerült azt a sok rosszat elengedni, amit akkoriban el kellett tőlük tűrnöm. A szüleimtől. Ők neveltek őszinteségre, de ha szembe akartam őket állítani azzal, hogy amit művelnek velem az nem egészen fair, na akkor aztán volt minden, csak nyugodt beszélgetés nem. Úgyhogy kénytelen voltam csendben maradni és csak nyelni és gyűjteni a sok rossz érzést. Destruktív. Nagyon. Nem volna szabad egy kapcsolatnak se így működni, legyen az bármilyen természetű. Akár csak kolléga, akár életem szerelme, a problémákat meg kell beszélni, higgadtan és személyeskedés nélkül. Ezt jelentené felnőttként kezelni a gondokat, nem? Nekem ezt tanították. Mégse ezt látom bevett szokásnak.
2019. aug. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező, te nőnemű emberekről beszélsz, ugye?
2019. aug. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Üdvözöllek a való világban!


Van olyan ismerősöm, mint te. Állandóan felhánytorgatja, hogy adott témában régebben mást mondtam, majd mikor rákérdezek, hogy ez mi volt pontosan, akkor kiderül, hogy bőven nem az adott témában hangzott el.

Tapasztalat szerint, aki évekig gyűjtögeti magában a sérelmeket annak nem a sérelmeivel van a baj, hanem konkrétan veled, lehet akkora lett veled ki a töke, merthogy ilyen kicsinyes vagy. Szerencsére/sajnos nem ismerlek, de egy ilyen típusú emberrel elég nehéz kapcsolatot tartani. A kommunikáció ugyanis mindig olyan amilyen az abban résztvevők, hiszen egymást az emberek többnyire a kommunikáción keresztül ismerik.


Szóval sértődés nélkül azt kell mondjam, hogy a kommunikációs problémák miatt nyugodtan kérdezd meg magad, hogy mit rontottál el és próbálj javítani azon, amit találtál.


A leírtak alapján veled komoly problémák vannak a kommunikációban:) Tényleg bántás nélkül.


Ezt úgy tudnánk részletesebben megvitatni, hogy amiket itt leírtál, arról többet is írsz és akkor végig lehet rajta menni, hogy mi történt.

Az első megjegyzésnél (szóljon, ha baja van) máris az jön át, hogy mintha le akarnád a másikat uralni, ugyanis az hogy szól valaki ha baja van a világ legtermészetesebb dolga, nem szoktuk mondani.

2019. aug. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Na és itt tévedsz, kedves előző válaszoló! Nem, egyáltalán nem természetes viselkedés az emberek részéről, hogy jelzik ha valami nem tetszik nekik. Nagyon ritka esetben láttam eddig olyat, hogy valaki kinyitotta a száját és akkor, ott helyben megmondta, hogy "Hé, ez nekem rosszul esik". Általában ha ilyesmi hangzik el, az veszekedés generáló. Nagyon ritkán tapasztaltam azt, hogy két ember le tudott ülni és normális hangnemben meg tudták beszélni a gondjaikat. Nem évekkel később, hanem amikor még aktuális.

Szóval tetszik a leereszkedő szöveged, de nincs igazad.

2019. aug. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

E pármondatos leírás alapján döbbenetes, hogy valaki elképzel rólam már egy csomó mindent, hogy milyen ember lehetek, pedig nem tud rólam semmit.

Én csak azt akartam kapcsolataimban, hogy ne a hátam mögött mondjon ezt-azt, hogy velem kapcsolatban neki mi esett rosszul. Valamint, ha feljön valami szituáció, ami őt emlékezteti valamire, akkor ne kezdje el, hogy "biztosaaaan emlékszeeeel, fél éve amikor itt voltunk együtt és akkor én azt mondtam, hogy... mire te azt mondtad hogy... az nekem nagyon rossz volt, stb...


Nem kimondottan nőkről beszélek, ilyen viselkedést rendszeresen tapasztaltam.

2019. aug. 10. 21:16
 8/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Amiket írsz, azok tipikusan manipulációk, játszmák. Megpróbálok érthető lenni, csak nehéz lesz, mert nagyon fáj a fejem. :D


Amikor hagyja felgyűlni a feszültségeket, az tulajdonképpen a következőt jelenti: vannak ún. énvédő mechanizmusok. Ezekhez tartozik az elfojtás és a passzív agresszió. A kettő nagyon sokszor együtt jár.

Elfojtás: létezik tudatos és tudattalan elfojtás

Passzív agresszóról beszélünk, mikor az ellenséges érzést indirekt módon mutatjuk ki.

Az énvédő mechanizmusok alapvetően azt a célt szolgálják, hogy az én helyzetét biztosítsák a negatív hatásokkal szemben, kvázi megvédjék azt. És itt hoznám elő a passzív agressziót. Ezek azok a megnyilvánulások, mint a halogatás, a késések (akár kicsik is), feltűnő "feledékenység" stb. De ott vannak rejtetten akkor is, mikor megkérdezed, mi a baj és "semmi". Nagyon kell figyelni, de kiszúrhatók minden esetben, és a "felhalmozós" típusoknál ezek elő is jönnek többé-kevésbé rejtetten. Amit tehetsz: egy-egy ilyen kisebb szurkálódásnál, késésnél stb. nyugodtan el lehet mondani, hogy észrevetted és hogy nem esik jól. Ebből lehet, hogy nyílt konfliktus lesz igen gyorsan, de nem baj, mert aki egy érzésért képes haragudni, azzal nem lehet felnőtt módon megbeszélni ilyet.


A mások előtt betámadás: a manipuláció fellegvára. :D Arra alapoz itt, hogy mások előtt nem mered magad megvédeni kellőképpen, és domináns pozícióba kerülhet veled szemben. Amit tehetsz: megvéded magad. Ahogy mondod, négyszemközt kellett volna ezt csinálnia, te kezeld is úgy, mintha négyszemközt lennétek. Nagyon érdekes ilyenkor, hogy milyen elképesztő gyorsasággal tudnak visszavenni a nagy hangból, mikor lesz**rod, hogy más is ott van. :D


Oké. A következő dolog a beszélgetés az adott ember viselkedéséről. Itt a hiba nálad van szerintem. Miért? Mert onnantól, hogy akár melletted, akár ellened hagyod, hogy valaki ebbe belefolyjon, onnantól azt ő a saját konfliktusának is érzi, és pillanatról pillanatra változhatnak is az érzései vele kapcsolatban.

Mondok egy példát.

A: Olyan k**aszott bunkó volt velem az X, azt hittem orrbab**zom.

B: Jaa, hát már azt hittem, felképelem, ahogy beszélt veled.

Ez lehet, hogy együttérzésnek tűnik, de nem az. Itt arról van szó, hogy nem tartja tiszteletben B, hogy ez egyedül és kizárólag A konfliktusa X-szel, és nem az övé. És bele akar folyni, és ha A hagyja, bele is fog folyni. Ha ezt a dolgot el akarod kerülni, akkor világosan és egyértelműen el kell mondani, hogy ez egyedül a te dolgod és a másiké, és SEMMI joga nincs benne ítéletet mondani. Fognak érte utálni, de ott fogod megismerni az igazi barátaidat, hogy kik azok, akik tiszteletben tartják a magánéletedet.


Zárszóként néhány szót a játszmákról. A játszmák olyan kommunikációs helyzetek nagyjából, ami általában kétszereplős, és az egyik egy impulzussal akar valamit nyerni a szituációból. Mondok egy példát:

-Gizikém, olyan éhes vagyok.

-Jaaaaj, aranyom, hát perszeee, viszem (magában: hogy akadna a torkodon)

Mit láttunk itt? A pali (vagy leszbikus párnál a nő) feldobta a labdát, éhes. Viszont kérni nem mer, mert már ő is tudja, hogy a barátnőjének/nejének már a f**za kivan a párja kiszolgálásából.

Mit nyer a pali, ha odaviszi a párja a kaját? Nem kellett felállnia, dögölhetett tovább a tévé előtt, és még kaját is kap, az éhsége elmúlik.


Még egy példa:

*A 28 éves Gizike sír*

Mivel a barátnője, Bazsalowinszky Ignáczné Oswáth Mária Magdolna, olyan cuki, odamegy:

-Jaaaaj, Gizikém, hát mi van veled?

-*szepegve* Semmi, hagyjáááál *sír tovább*

-De hát látom!

-Tényleg semmi, kibírom!

-Jaaaj, hát csak van valami!

-*zokogva* Dehogy van, jól vagyok!

Még egy kis brühühüüüü, könyörgés, majd nagy nehezen kinyögi, hogy másik barátnője, Imreöődy Cecilné Schimonivyts Terézia Özséb a múltkor elküldte a büdös k**va anyjába, amiért rajtakapta Gizikét, miközben kizabálta a hűtőből Özséb sütikéjét, amit fogyókúra mellett töm magába kilószám térkitöltő anyagként, illetve hogy ifjú lánya, Bétesz Dia (másik apától van, az előző házasságából) a nélkülözést hírből sem ismerve nőhessen fel.

Mit nyert ezzel Gizike?

-mivel bőgött egy sort, ezért Mari már alapból sajnálni fogja, így önigazolást nyerhet

-megerősítést kap abban, hogy nem olyan nagy bűn kizabálni más sütikéjét a hűtőből.


Ezek persze csak kisarkított példák, de a lényeg az, hogy a játszmából a játszmát indító egyénnek nyeresége van, legyen szó érzelmi, anyagi nyereségről, időnyereségről, akármiről. Ebbe nem kell belemenni. Ha valaki sír, akkor persze érdemes megkérdezni, mi a baja, tudsz-e segíteni, de nem kell könyörögni neki. Felnőtt ember, majd mondja, ha akarja. És nagyon sok konfliktust eleve játszma indít, mert sok embernél egy konfliktus is lehet nyereség.


18/F

2019. aug. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
6-os: sajnálom, hogy olyan környezetben vagy, ahol az általad leírtak természetesek. A leereszkedéses szöveged jól mutatja a gondolkodásdat. Remélem jobb életed lesz, mint most.
2019. aug. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

8-as: Remek válasz.


Tegyük hozzá, hogy szerintem a kérdezőnk ezekben a játékokban gyakran kezdeményező. Egyetértesz ebben?

2019. aug. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!