Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez miért lehet?

Ez miért lehet?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy tele vagyok félelemmel a világ és a mindennapi élet felé egyaránt..Nem merek ismerkedni régebbi kudarcok miatt és alapvető dolgokat nek merek meglépni pl. munkahely váltás vagy elmenni egy közösségi programra jól érezni magam..Sokáig voltam depressziós is de az valamennyire elmúlt..Lassan 26 leszek és évek ota nincs senkim sem csak egy munkák ami elég rosszul fizut..Van erre valami megoldás hogy kijöjjek ebből ?
2019. aug. 10. 22:25
 1/1 anonim válasza:
Őszintén megértem és együttérzek, de nem vagy rossz ember! Nem vagy egyedül! A világgal elég sok baj van... Nekem is volt egy korszakom, amikor nagyon visszahúzódó voltam és hagytam, hogy az emberek megbántsanak és mindig magam alatt voltam. Nekem a legjobb dolog az volt, ami segített is, hogy egyre jobban próbáltam pozitívan látni a dolgokat és inkább mindennek az okát és a jó oldalát kerestem. Ma már úgy vagyok vele, ha valami rossz történik, akkor az bizony okkal van! Csak arra már később jövök rá, miért kellett, hogy az megtörténjen. De mindig pozitívan kell gondolkodni, ha úgy érzed nem érdemelsz meg valamit, az nem igaz! Nagyon is megérdenled a jót az életben! Az élet esélyt adott arra, hogy úgy alakítsd az életed ahogy szeretnéd! Én sem találtam könnyen barátokat, de amikor találtam, sosem álltam ki magamért és mindig én jártam rosszul. Úgy vagyok már vele, aki nem kedves velem, nem szeret, vagy nem foglalkozik velem, kerül, nem beszélget velem, azzal nem is foglalkozom, mert nem érdemes. Minden ember különböző, de minden ember tud magának barátokat és partnert is találni! Csak ez időbe tellhet. Az az érdekes, hogy mikor magam alatt voltam nem találtam partnert, pedig adtam magamra, nem értettem miért van ez mi lehet velem a baj, de már tudom így hogy az élet összehozott engem egy nagyon kedves emberrel, hogy van remény! Csak úgy hozta az élet, hogy sokat kellett csalódnom mire rendeződtek a dolgok és véletlenül találkoztunk nem is gondoltunk arra, hogy egyszer összejövünk. A legfontosabb nem mindig a kinézet, hanem a kisugárzás és a belső értékek. Ha látja valaki benned azt a szeretetet, amit tudnál neki adni, és úgy érdeklődik irántad, ahogy vagy, akkor ő a hozzádvaló. Először is, amit tudnál tenni, hogy pozitívan gondolkodsz, jól tudom nem könnyű, nekem is nehéz volt, de a legapróbb kis jó dolgokat is értékelni kell az életben! A másik, hogy olyan helyre próbálj elmenni, ahol őszintén jól éreznéd magad! Erőltetett beszélgetések sose esnek jól. Néha veszélyes, de interneten számos lehetőség van arra, hogy olyan csoportokba belépj pl. Facebookon, ahol megtalálod azokat az embereket, akik hasonló dolgokat szeretnek, mint te. Minden kezdet nehéz, de el lehet járni szórakozni, embereket megismerni. Személyesen persze jobb ismerkedni pl. ha szeretsz mondjuk videójátékozni, akkor ilyen facebookos csoportban vannak emberek, akik szintén szeretik, és mondjuk megbeszéltek időpontot, hogy mikor tudtok online játszani. Ha összebarátkoztok rövid időn belül találkoztok mondjuk és így könnyebb és jobban el lehet kerülni azt, ha más személynek adják ki magukat az emberek, mint amilyenek valójában. A munkahely ha nem tetszik, stresszes vagy miatta, szomorúva tesz, akkor nem érdemes ott dolgozni! Nehéz munkát találni és persze kell a pénz, de próbálj neten keresni a közeledben állást álláskereső oldalakon vagy facebookon es utána érdeklődni minden olyannak, ami téged érdekel. Addig szerintem nem érdemes otthagyni a munkahelyed, míg nem találsz mást, de ha nem érzed ott jól magad érdemes lépni! Ha nem megy, nem mered a főnöknek megmondani, hogy mi ami nem tetszik, miért mennél el, akkor mondd azt mondjuk (ha már biztosra találtál más munkát, ahova fel is vennének és jobb lenne neked!) hogy nem tudod folytatni a mostani munkahelyeden a munkát, mert el kell utaznod/költöznöd pl. rokonokhoz sürgős magán ügyből határozatlan időre de sok hétre vagy hónapra, így nem tudsz tovább itt dolgozni, és ha jól csinálod nem kötnek beléd és könnyebben elengednek. Remélem tudtam kicsit segíteni. Sok sikert kívánok és higyj magadnak! Ha nem tudsz egyedül megküzdeni ezzel érdemes egy kedves pszichológushoz elmenni beszélgetni vele. Ha nem tudsz pszichológust neten utána tudsz kérdezgetni, hogy ki a kedves. :)
2019. aug. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!