Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti milyen tanácsot adnátok...

Ti milyen tanácsot adnátok egy 20 éves lánynak, aki eddig aligha volt önálló, de szeretne ezen változtatni?

Figyelt kérdés
A szüleim mindig túlságosan féltettek, soha nem jártam társaságba, bulizásról ne is beszéljünk. Szegedre is tavaly mehettem egyedül először (akkor is csak a plázáig, ami a buszmegállótól 5 percre van), nagyon sok mindent megcsináltak helyettem, amihez valamilyen szinten hozzá szoktam, így sok mindent nem tudok a világról, meg egyáltalán arról, hogyan lehet egyedül boldogulni. Most másik városba fogok járni suliba, és nagyon félek, hogy egyedül kell legyek egy olyan városban, amit nem is ismerek.
2019. aug. 10. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyent. De tényleg. A legtöbb helyzet először kényelmetlen lesz, de úgyis belefogsz jönni és úgy többet fogsz belőle tanulni. Plusz annyiféle helyzet lehet, hogy nem lehet csak pár tanácsra építeni.

Másik suli egyetem lesz? Mert akkor az egyetemi dolgokat nézd át: Tárgyfelvétel, ilyesmik.

2019. aug. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
A helyedben elköltöznék. Már felnőtt ember vagy, ideje a sarkadra állni, és nem függni a szülőktől. Ha elmész, nem fognak semmiben sem korlátozni. - Ezt csak addig tudják, amíg velük laksz.
2019. aug. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Aha, és miből költözzön?
2019. aug. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"A könnyebb utat akarod választani, mert félsz. Félsz, mert ha elbuksz, akkor nem tudsz mást hibáztatni. De hadd mondjak valamit: az élet ijesztő, szokj hozzá! Nincsenek varázsos megoldások, minden tőlünk függ, úgyhogy állj talpra, menj és tegyél érte valamit! (...) Az értékes dolgokat sohasem könnyű megszerezni." /Dokik/
2019. aug. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem egyetem lesz, csak szakma. De mindig olyan rohadt nehezen tanultam, hogy nem hinném tudnék dolgozni közben. Az ösztöndíj meg épphogy az utazásra elég lesz. Szóval ezt az évet még kibírom.
2019. aug. 11. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!