Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok az olyan családo...

Mit gondoltok az olyan családokról, ahol még az alkoholivás, és annak hatásai is lázadásnak számítanak?

Figyelt kérdés

Egyik osztálytársam ilyen családban él, középosztálybeliek, jól élnek, de pl. a szülők számára (inkább az apukának) elképzelhetetlen, hogy a lányuk igyon.


Egy baráti bulin nemrég önszántából ivott vodkát meg sört a csaj, és a vetített filmen, (amin a Hair című musical-t néztük) kitört belőle az "Age of Aquarius" kb sosem láttam még ilyen boldognak és felszabadultnak se suliban se az utcán, számára olyan volt az alkohol, mint valami pszichedelikus drog.


A vicc az, hogy saját elmondása szerint a szülei és ő maga sem semmilyen vallási felekezethez nem tartoznak, őt magát nem nevelték semmilyen hitre, a szülei (megint az apja főleg) megrögzött ateisták.



2019. aug. 11. 00:57
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Maradiak az ilyen szülők, és kicsit álszentek.


Szerintem egy bizonyos kor esetében, már bele kell törődnie a szülőnek ha lemegy 1-2 sör a hétvégén vagy valami rövid, az a gond hogy sok család minta gyereket akar nevelni, és ez baj. Persze mindig jöttek a válaszok személyesen is hogy ha majd lesz gyereked, nem így fogod gondolni, de szerintem meg igen.

Valaki a szájába sem tudja tartani az alkoholt, ebből kifolyólag nem is erőlteti.

2019. aug. 11. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, hogy az apuka olyan családban nőtt fel, ahol valamelyik szülője ivott és ezért utasítja el mereven az alkoholt. A csaj pedig, ha ennyire megváltozik alkohol hatására, akkor jobb, ha nagyon vigyáz vele, nehogy rászokjon.
2019. aug. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az alkohol hatásai a kezdeti pörgést követően katasztrófálisak. Én pl egy ideje egyáltalán nem iszom és egyre jobb életem van. A gyerekeim isznak, de nekem is egyre furcsább, hogy mi okból. Elég nehezen magyarázható jelen állapotomban. Hosszú ideig elég sokat ittam, de 18 éves korom előtt egyáltalán nem.
2019. aug. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk talán, mert a tinilányokkal elég sok rossz dolog történhet ha rákapnak a piára?
2019. aug. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért az alkoholivásnak vannak ám fokozatai

Lehet hétvégén egy-két sört meginni a haverokkal

És lehet minden hétvégén hányásban fetrengősre részegedni.

A gimis osztálytársnőim között ez utóbbi volt az egyetlen elképzelhető szórakozás, minden héten öntudatlanra itták magukat. Ezek alapján meg tudom érteni a csaj szüleit, nem szeretnék, hogy a lányuk így végezze, ki tudja mi történhet vele a tudta nélkül. A kamasz lányok többségének semmi felelősségérzete nincs, mondom ezt egyetemistaként

2019. aug. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!