Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg "proli" lennék? Többi...

Tényleg "proli" lennék? Többi lent.

Figyelt kérdés

Néhány napja iszogattam egy régi haverral és ő mondta azt,"hogy egy fiatal vagány srácból egy öregedő proli lettem".


Akkor elengedtem a fülem mellett a megjegyzést,de eléggé megbántott vele.


Igazából sose gondoltam proliként magamra.


29 éves vagyok gyárban dolgozok,az egyetemet otthagytam annak idején.


Jelenleg egy kicsi önkormányzati lakásban lakok a városban egyedül,amit egyszer majd szeretnék megvásárolni az önkormányzattól.


Szeretek kertészkedni.

Van egy kis kertem a városon kívül,a hétvégéimet szeretem ott tölteni.


Évente egyszer azért egy hosszabb külföldi utat meg ejtek.


Feleségem gyerekem,eltartottam nincs,autóval se rendelkezem.Hitelem tartozásom sincs.


Igyekszem minden hónapban picit félre tenni spórolni.


Szerintetek is proli vagyok?



2019. aug. 11. 09:39
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Pontosan úgy mondta,hogy egy

"unalmas öregedő proli"lettem

2019. aug. 11. 09:41
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Sokan prolizzák azt akinek 8 általánosa van meg gyárban dolgozik. Azt hiszi pár ember hogy ha egyetemet végzett szakember,az már intelligens,tanult ember. Miközben ők is emberileg szarok,nullák. Egy egyetemet végző is viselkedhet proliként. Mivel az nem emberies viselkedés hogy másokat csak azért lenéz mert neki van egyetemi diplomája,másoknak meg nincs. A viselkedéstől függ.
2019. aug. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem, nem vagy az. Már a szót is utálom. Te vagy az (már ha itt tartunk én is) aki viszi ezt a tetves országot. Hizlaljuk a NER-lovagokat, de ez van.
2019. aug. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd... Én egyetemet szeretnék végezni, a családomban elsőként. De attól még, hogy ők nem végeztek egyetemet, nem lesznek prolik. Az különbözteti meg az "unalmas prolit" és a többi embert, hogy az "unalmas proli" nem törekszik fejlődésre és teljesen beletörődött a helyzetébe.

Édesanyám gyárban dolgozik, viszont mellette tanul, ősszel elkezd nyelvet is tanulni, és úgy, hogy 40 éves is elmúlt már és nehezen megy neki a tanulás. És itt különül el a kettő: az édesanyámnak nem tetszik az az élethelyzet, amiben most van, és következetesen tesz érte, hogy megváltozzon. És lassan, de változik is. És tudom, hogy képes rá, ki fog törni, mert megdolgozik érte. Nem az egyetemi végzettségen, nem az ember aktuális munkáján múlik az, hogy valaki "unalmas proli"-e vagy nem, hanem azon, hogy ha valami az illetőnek nem tetszik az életében, akkor mer-e következetesen változtatni és hajlandó-e megdolgozni azért, hogy jobb legyen a helyzete. Ez pedig nem kor-, végzettség- vagy foglalkozásfüggő dolog.

Én így látom.

2019. aug. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy. A proli szót ma pejoratív értelemben használják, sértésként. A különbséget abban érzem, hogy olyan emberekre alkalmazzák akiket mással nem lehet megbántani, de megérdemlik azt a viselkedésük miatt (lecsúszott, egyszerű emberekre, melósokra szokták mondani, akik fennhangon osztják az észt meg kritizálnak mindent akár a neten, akár a nyilvánosság előtt). Más megfogalmazásokban:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Viszont amit te leírtál, az egy nyugodt, egyszerű, passzívnak tűnő, talán kicsit magába forduló életvitelre hasonlít. Ami elüt a barát által megismert személyiségtől, de a proli szó ide nem egészen illik, abban az értelmében biztos nem, amire ma használják. Vagy ő nem ismeri a szó mai élét, vagy nem ezt akarta kifejezni vele, hanem hogy egy neki unalmas alsó-középosztálybeli vagy kispolgári (ennek a szónak is van negatív éle) monoton életet élsz.

2019. aug. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem se vagy az. Nem attól függ, hogy mi a végzettséged. Van olyan ismerősöm aki egyetemet végzett, attól még proli mert a szakmáján kívül tájékozatlan, dobálja mindenfelé a cigicsikket, hangosan csámcsogva eszik, sőt ha iszik valamit utána is még 10 percig csámcsog össze vissza, állandóan részegen vezet, stb.
2019. aug. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Régen pont ez volt a proli leírása. Szakmai területen kudarc, panelben senyvedés (a panel, mint pejoratív kifejezés a régi dolgokkal), hétvégente meg irány a telek, mert ugye a panelt nem lehet elviselni.
2019. aug. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Kristóf, amit leírtál attól legfeljebb tahó az ember, meg kulturálatlan, felelőtlen, de nem proli. A prolizás egyik problémája, hogy töltelék szitokszó lett, amit bármilyen helyzetben elő lehet venni, ha nem tudsz mást gyorsan kitalálni.
2019. aug. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kocsmai italozás közben olyat mondtak neked, amin elgondolkodtál?:) Hát jó.
2019. aug. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Igazad van, azért írtam mert egyre inkább erre használják. Nyilván nem proletár az illető.
2019. aug. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!