Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják sokan azt hogy...

Miért mondják sokan azt hogy introvertáltak/potato-k, ha nem is azok?

Figyelt kérdés

Sokszor volt már az hogy ha megismertem valakit mondta hogy milyen csöndes, introvertált, socially awkward (bocsi nem tudok rá jó magyar szót). És én akkor megorűltem hogy hasonlóak lehetünk. de közben nem is tűnt annak. Simán beszélgetett bárkivel, félelem nélkül megtartott egy prezentációt, idegenekkel ismerkedett stb.

Én meg tényleg egy boltba alig merek elmenni, csak pár amberrel érzem magam kényelmesen, biztonságban. Utálok a figyelem középpontjában lenni és ki nem állhatom a tömeget.

De akkor miért mondja annyi ember hogy ők olyan introvertáltak és utálnak mindenkit?


2019. aug. 11. 10:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is, az introvertált az most egy naggggyon divatos szó lett. Kb. mindenki az.

Másodszor pedig, az introvertált az nem egyenlő azzal, hogy utál mindenkit, és félős. Az más.

2019. aug. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

A csöndes és socially awkward egyátalán nincs semmilyen kapcsolatban az introvertáltsággal.


Plusz a csöndesnek önmagában sincs köze a szociálisan szerencsétlennel.


Vannak nagyon jó kommunikációs képességekkel rendelkező introvertáltak, mert az introvertált nem beszélni képtelen otthon ülős senkit jelent, csak azt hogy jobban preferálja az otthoni nyugott időket, hogy feltöltődjön mint egy extrovertált, aki folyamatosan emberek között érzi jól magát.


Ettől föggetlenűl az introvertált is eljár bulizni és kényelmesen érzi magát bármilyen szociális szituációban.


Amiről te beszélsz annak köze nincs hozzá.

2019. aug. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Sokan? Kik mondják?

A valóságban a látszat többet ér, mint a belső érték. Ez van. Ezért is hátrány intronak lenni.


Igen, vannak hátrányai az introvertáltaknak. Néhányan nem kommunikálnak olyan helyzetben, amiben a társadalom, vagy a munkahely ezt megkéri tőlük. Ezen dolgozniuk kell. De introvertáltként is meg lehet ezt tanulni. Csak kényelmetlen, nem természetes, fárasztó, extra energia. De ha nem adod el magad, nem fogják tudni, mit csináltál.


Az introvertáltak sok mindenben jók! Ezeket kell megerősíteni és erre kell építeni és megmutatni, ezek értékek. Ha a környezeted nem látja, hogy értekes vagy, nem fog értékelni.


[link]

2019. aug. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

#2 Azért ácsi!

"kényelmesen érzi magát bármilyen szociális szituációban."

Ez nem igaz. A smalltalk konkrétan szuper kényelmetlen egy introvertáltaknak.


Azzal kéne kezdeni, hogy mi az introvertált. Telórók nem fogom bepötyögni. Itt vannak súlyos fogalmi zavarok, amiket. A kérdés érdekében tisztázni kell.

2019. aug. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg menő ezt mondani magadról. 9/10 fiatal lányt ha megkérsz, hogy meséljen magáról: szeret utazni, szereti az állatokat, introvertált, és nem olyan lány, mint a többi.


Amúgy az introvertált / extrovertált az nem fekete-fehér, hanem egy skála. Tehát én is el tudok beszélgetni emberekkel, de ha órákon át társaságban vagyok, az borzasztóan lefáraszt. Egy extrovertált embernek ilyen problémája nincsen.

2019. aug. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én szocfóbiásként állandóan pofázom, mert ha zavarban vagyok, izgulok, valamiért nem tudom befogni a pofám. Az emberek nem egyszerűek.
2019. aug. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

4# ... de .... de ...


Kényelmesen érezheti magát szociális helyzetekben, csak szüksége van az egyedüllétre hogy újra tölthesse, kipihenhesse magát.


Létezik szorongó introvertált is, ahogy szorongó extrovertált is, aki mondjuk után otthon ülni, csak más opciója nincs

2019. aug. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
38%

Te nem introvertált vagy, hanem szocfóbiás, egy jó pszichológus sokat tudna segíteni.

Nem ők nincsenek tisztában az introvertált szó jelentésével, hanem te..

2019. aug. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az introvertáltságnak is vannak fokozatai, nem minden fekete-fehér. Én is introvertált vagyok, ha a skálát nézzük, de nem a nagyon szélsőséges fajta. Attól, hogy nem ájulok el a boltban, ha hozzá kell szólni az eladóhoz meg végig tudok mondani egy prezentációt, nem leszek hirtelen extrovertált, és a legtöbb esetben igenis kényelmetlenül érzem magam ilyenkor, de megtanultam leküzdeni. Nem feltétlen kell ahhoz szociális fóbiásnak lenni, hogy vki introvertált legyen.
2019. aug. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Rendben, értem. Elnézést kérek amiért rosszúl fogalmaztam a kérdésben.
2019. aug. 11. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!