Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lehet az, hogy a környez...

Miért lehet az, hogy a környezetemben mindenki csak kapni akar tőlem valamit?

Figyelt kérdés
Azt érzem már egy jó ideje, hogy mindenki elvenni, megkapni akar tőlem valamit: pénzt, megértést, odafigyelést, időt. De adni nem akar senki ugyanezekből. Mindenki csak leszívni akar, feltölteni senki. Hogy lesz így meg az egyensúly? Vagy vannak olyan emberek (mint én is), akiken látszik, hogy büntetlenül kifoszthatók, használhatók?

#áldozat #kifosztottság
2019. aug. 11. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Válts környezetet ha tudsz, ha van rá energiád és akaratod.
2019. aug. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

utóbbi. az embernek el kell dönteni, hogy a könnyebbik utat választja, és ő is keres magának egy olyan személyt, aki meghallgatja, segít rajta stb.


vagy van a jóval nehezebb, megkeresni a sok átlagos ember között azt az egyet, aki hogyha segít valakin, akkor kötelességének érezze, hogy ezt viszonoznia kéne.


én csomó ideig így gondolkoztam...aztán néha adódtak szituációk, ahol egyértelműen látszott, hogy azért én, aki úgy tartja magáról, hogy vissza is adja, amit kap...hát nem mindig váltottam be.


lehet te is ilyen lennél, csak még nem találkoztál olyan emberrel, aki ráébresszen, hogy senki nem fogja tudni az egyensúlyt megteremteni, mert lesznek olyan kompromisszumok, amiken nem tud az egyik fél túl lépni.


mondok egy egyszerűbb példát, elég jellemző itt az oldalon. magányos emberek könyörögnek barátokért. mindent megtennének hálából, ha valaki foglalkozna velük. sok ilyen emberrel elkezdenek beszélgetni, utána meg mikor már egyre többet tudnak meg a másikról, például azt, hogy miért is jutott oda, ahol van...tehát valami visszataszító dolog...már egyből nem is olyan kecsegtető, hogy ő mindig ott lenne, és számíthatnál rá...neked nem lenne hozzá "gyomrod", hogy segíts rajta.

2019. aug. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen barátnőm, hát sokan észre sem veszik magukat szerintem.
2019. szept. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!