Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem értek szót a korombeliekke...

Nem értek szót a korombeliekkel? Normális vagyok?

Figyelt kérdés
Nagyon fura én sem tudom hova tenni a helyzetet. Simán felszállok tömött közlekedési eszközre, imádom a tömeget az utcán/városban, random emberekkel tök jól kijövök aztán bemegyek az egyetemre, ahol alig merek bemenni a többszáz fős előadóba, zavarban vagyok kb minden bajom van. Nem értem mi lehet ennek az oka de van bennem valami furcsa érzés akkor, ami meggátol abban, hogy közvetlen legyek, de nem tudom mi. :(

2019. aug. 11. 23:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Uhh ez annyira ismerős. Mondjuk én csak 17 vagyok, de ugyanez van a korombeliekkel. Egyszerűen fogalmazva "félek" tőlük. Nem merek beszélgetni meg ilyesmi, pedig más emberekkel tök jól elvagyok.
2019. aug. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Annak tartod magad?
2019. aug. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Utsó, a leírtak alapján mondd meg te mit gondolsz.
2019. aug. 11. 23:47
 4/13 anonim ***** válasza:
A legfontosabb, hogy te hogyan vélekedsz magadról. Tehát?
2019. aug. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Alapvetően normálisnak tartom magam (de valószínűleg a bolygó lakosságának 99%-a így vélekedik magáról), de ez a viselkedés szerintem nem normális. Mit csináljak, hogyan küzdjem le?
2019. aug. 11. 23:53
 6/13 anonim ***** válasza:
A legfontosabb kérdést már megválaszoltad. :)
2019. aug. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Oké-oké, most hogy kiderült, hogy normálisnak tartom magam mi tévő legyek?
2019. aug. 12. 00:06
 8/13 Bánki Tomi ***** válasza:
56%

Szia Kérdezö!


Több lelki oka lehet a problémádnak.


Egyik, a legvalószìnübb, hogy vagy rossz emlékeid vannak az egyetemi elöadásokkal kapcsolatban. Lehetséges, már nem is emlékszel rá. Vagy akár szakközép, vagy gimis emlék. Például mindenki kinevetett vagy hasonlò dolog. Az elfelejtettnek hitt emlékeink a tudattalanunkból érzések formályában hatással vannak ránk a mindanapjainkban. Egy másik idetartozó lehetséges ok, hogy sokat álmodoztál arról, hogy milyenek lessznek az egyetemen az elö adások, vagy Mikey fogsz mondani. Ezekböl az álmodozásokból elfelejtett emlékek lettek. Majd az elöadásokkon teljesen másképpen történtek a dolgok, mint amiröl álmodoztál, ez is okozhatja a eossz érzést.


Ezek csak tippek. Sokat kellene valakinek mesélned olyan dolgokról, hogy miért ezt az egyetemet választottad, milyen emléjeid vannak az egyetemi elöadásokkal kapcsolatban, minor kezdödött ez a rossz érzés stb. Ilyen beszélgetéseknél az emlékek szinte maguktól jönnek, csak figyelned Kelly az emlékekben az összefüggésekre, ok-okozati viszonyokra.


A másik OK, hogy az intelligenciád sokkal magasabb az átlagos emberekénél. Egg online IQ tesztet kitölthetnél, a Mensa hungarIQja weboldalon. Ez a legjobb online teszt. Szerintem necked böven 110 feletti az IQ-d. Ez sokkal több tanulási problémát okoz, mint ahogyan azt gondolják. Tapasztalatból tudom, nekem is magas az IQ-m.


Legyen szép a napod!


U.I.: Ha emlékszel az álmaidra, akkor elküldhetnéd nekem az álmaid leìrását, segithetek elemezni az álmaidat. Ez is érdekes, hogy az álmaink hogyan vezetnek el a lelki problémáinkat okozó emlékeinkhez.

2019. aug. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szia Tomi!

Nem kifejezetten az előadásokkal van bajom, hanem azzal, hogy többszáz korombeli ül bent a teremben és ez valamiért feszélyez, de magam sem tudom miért. Hétköznapi szituációkban (közlekedés pl) egyáltalán nem zavar a tömeg és nem is hoz zavarba a sok ember, ezért is nem értem a reakciómat az egyetemen.

2019. aug. 12. 00:43
 10/13 anonim ***** válasza:

Próbáld meg kizárni a tömeget, és csak egy szimpatikusnak tűnő emberre összpontosítani. Menj oda, kérdezd meg, hogy szabad-e a mellette lévő hely, aztán ülj le és mutatkozz be. Utána igazából bármiről lehet beszélgetni, és ha találsz egy olyan témát, ami közös bennetek, akkor azt lehet tovább bontogatni.

Később ugyanezt más emberrel is megteheted, vagy ha sikerült összebarátkozni az előzővel, akkor onnantól ketten együtt is tehetitek ugyanezt. :) Csak addig fogsz félni, amíg idegenek vesznek körül. Amint lesz köztük pár barát, haver, máris oldottabb leszel.


Egyébként melyik egyetemről van szó?

2019. aug. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!