Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Butának néznek évek óta mert...

Butának néznek évek óta mert nem hencegek?

Figyelt kérdés

Barátnőm családja néz hülyének. Azt hiszik butább vagyok mint ők, pedig nem! Eleinte azért csináltam hogy ne tűnjek lenézőnek, de most már úgy érzem késő.

Én beszélek anoglul, németül és egy kicsit olaszul. Az anyja-apja kineveti aki idegen nyelvet beszél, pl háborognak hogy a horvát szállodások miért nem tanulnak meg magyarul. Számukra minden külföldi dolog felesleges felvágás, érettségijük nincsen, gyárban dolgoznak. Testvéreinek van, de ők kb a semmilyen szinten tudnak angolul.

Annyira szerénykedtem, hogy az egész családja azt hiszi, hogy én sokkal butább vagyok náluk és lenéznek engem. Pl meglepődtek azon hogy egyetemre jártam (nem végeztem el aztán) mert ők azt hitték, hogy érettségim sincsen! Voltunk Kanadában, de azt hitték én ott kézzel-lábbal kommunikáltam. Amikor mondtam, hogy felsőfokú nyelvvizsgám van és kiválóan beszélek angolul, csak néztek és láttam rajtuk, hogy nem hiszik el! Egy TV szolgáltató irodájában dolgozok mint sales junior manager, de ők azt hiszik, hogy műholdvevőket szerelek fel a házakra!

Amikor megjöttünk Kanadából, megkérdezték, hogy milyen nyelven beszélnek ott? És ragaszkodtak hozzá, hogy ott márpedig magyarul és németül beszél mindenki és ezt teljesen komolyan gondolták! Bizonygatták, mert munkatársaik voltak kinnt és azt mondták nekik, hogy a magyarral végig elboldogultak, dolgoztak (gondolom magyar étteremben mosogattak pl).

Eléggé zavar már, hogy maguknál butábbnak kezelnek engem. Mit tudok tenni így utólag ez ellen? Azért is alakult így mert visszahúzódó típus vagyok, nem is nagyon került sor az 5 év alatt, hogy nagyon magamról beszéljek, mert magukkal vannak mindig elfoglalva!


2019. aug. 13. 07:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

Erős tippem van arra nézve, hogy ez nem ezért alakult így.

Én is napi szinten küzdök több ilyen emberrel is, az a különbség, hogy én nem vagyok visszahúzódó.

Ellenben én vagyok az okoskodó, állandóan megmagyarázó minden jobban tudó ember.

Mert pl olyat mertem mondani, hogy szerintem egy csont törés (még ha rosszul is) 40 év alatt összeforr.

Vagy egy bérletszelvényen, amin a hónap mellett fel van tüntetve az év is, hogy '19 , abból az 1-sz szám nem azt jelenti, hogy elsejéig jó a bérlet, a 9-es meg csak úgy ott van véletlenül, hanem az évet jelöli. :D

Vagy mikor egy 2 szintes teherliftben kiégett az izzó, megnézettem lentről , egy fent lévő emberrel, hogy náluk is kialudt e, és halál kolyan megnézte és rácsodálkozott, hogy náluk is kiégett.

Vagy mikor óra átállítás volt, és megkérdezte, hogy akkor ő most holnap hányra jöjjön dolgozni... :D


Ez így elsőre mulatságos, jókat szoktam röhögni az ilyeneken, de mikor másik 3-mal spanolják egymást ellenem, hogy mekkora tudálékos gyökér vagyok , az hosszú távon valóban bosszantó tud lenni.


Sajnos arra jöttem rá, hogy semmit nem lehet ez ellen tenni. Ez pont olyan, mint a Taplógáz című filmben, mikor Will Ferrell "vitatkozik". :)

Ha komolyan veszed, és bármit akarsz erre mondani, vagy meggyőzni, vagy egyáltalán ezen a szinten érvényesülni, magadat készíted ki, mert felrobbansz.


Jógázzál, agykontrollozzál, és mosolyogj magadban. Magyarul beszélnek Kanadában? Oké, persze, akkor magyarul. Van 1-2 ember aki bolgárul, de a többség magyarul. Probléma letudva. :)

2019. aug. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Miért zavar az hogy mi a véleményük rólad?

Kit érdekel?

Mindenki azt gondol amit akar.Nem?


Saját magukat égetik nem téged.

2019. aug. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

" magukkal vannak mindig elfoglalva!"


Plusz egy ok arra , hogy ez nem a visszahúzódottságod miatt alakult így. Ezt többször tapasztaltam már az életben, elég tipikus jelenség.

Ez szimplán az ostobák önteltsége, mert túl korlátozottak ahhoz, hogy felismerjék a hiányosságaiknak a mértékét.

2019. aug. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Még mindig az első! ...ezt még el kell mondanom! :D

Egyszer mondtam az egyiknek valamire, hogy a jobb oldali.

Erre még a sétában is megállt pár másodpercre, minden energiát felpumpált agyba, előszedte a gyerekkori emlékeket, majd egy 3 mp múlva felemelte a bal kezét, hogy "ez a bal" ... és akkor gondolom így magában kiköveztette, hogy kizárásos alapon a másik lehet a jobb oldal. XD

És persze mekkora kötsög vagyok, mert én mindig addig magyarázok, hogy nekem legyen igazam. :D

2019. aug. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

2- és vagyok.

Ha okos vagy, akkor igazán tudhatnád, hogy az csak jó ha magukkal vannak elfoglalva.

Az ilyen típusú emberek, általában rosszindulatú pletykás prolik.


Tehát neked az csak jó ha magukról beszélnek.

Azt pedig sose vard, hogy elismerjenek.

Mert nem fognak.

2019. aug. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%

Tulajdonképpen hazudtál nekik arról, hogy ki is vagy, majd amikor próbáltad kifejteni a valóságot, nem hittek neked. Nem tudom, mit vártál.

Ha az elejétől kezdve magadat adod és nem mást mutatsz, nincs ez a gond.

2019. aug. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 nemaRendőrség ***** válasza:
59%

Egyetemen oktatok, de én is kézfeltartással döntöm el melyik a jobb és bal kezem. Anno jogsin is ezen buktam egyszer.

Sok ember nem tudja zsigerből melyik a jobb vagy bal oldala, de pl azt tudom melyik a bal mellizmom, és rántok rajta egyet egyből, így már tudom

2019. aug. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%

7-es! Jó látni hogy nem halt még ki az értelem mindenkiből, örömmel látom, te ismilyen jól kiszűrted a mondandóm lényegét!

Amúgy mit tanítsz az egyetemen? Mellizom rángatást?

Jogsid is így lett meg végül?

Csak jobbkéz szabálynál kell figyelni, nehogy a kormányt is elkezd rángatni menet közben... :)

2019. aug. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Valószínűleg tényleg nem is figyeltek rám sose, nem is hallották meg amit mondok. Abból gondolom, hogy a mai napig megkérdezik, hogy “hány műholdat szereltél fel a héten?” (Műholdat :D a “tányérra” gondolnak) Amikor többször elmondtuk hogy irodában dolgozok és nagyvállalati ügyfeleknek értékesítem a szolgáltatásainkat. Ebből ők azt vették le hogy cégeknek szerelem a műholdvevőket. Apósjelölt múltkor nem kérte a szerelést, mert majd én felszerelem nekik. Aztán nem értették hogy most mi van, miért nem akarom megcsinálni? Hiába mondtuk. “Aha szóval te nem szerelsz, csak a telefont veszed fel? Azért biztos valami rádragadt, na gyere csináljuk meg”. És ott kellett az apjával bohóckodnom egy fél délutánt.
2019. aug. 13. 15:28
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha az ősök ilyen sötétek, kiváncsi vagyok a gyerekükre mennyi ész ragadt. :D
2019. aug. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!