Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A társadalom miért ilyen...

A társadalom miért ilyen agressziv/kirekesztő azokkal akiknek mentális problémájuk van?

Figyelt kérdés
Szociális fóbiában szenvedek. Nem súlyos,tudok dolgozni,emberek közé menni de feszült és ideges vagyok társas helyzetekben. Munkahelyen úgy megyek el mások mellett hogy nem bírom felvenni a szemkontaktust. Félek beszélgetés közben is. Inkabb masfele bamulok legtobbszor. A mozdulataim is szögletesek szaggatottak lesznek ha érzem hogy figyel valaki. Egyedul szeretek dolgozni de tenyleg alapjaraton nem bantok soha senkit. Elvagyok magamban. Viszont mégis rengetegszer hallok vissza nagyon durván megfogalmazott véleményeket hogy ilyen meg olyan elmebeteg vagyok. Nagyon fáj. Pedig nagyjából tudja rólam mindenki hogy magamnak való vagyok. Miért kell bántani aki problémával küzd? Ha valakinek eltörik a lába azt az emberek feltudják fogni,de ha valakinek pszichés problémája van az miért vált ki ilyen ellenérzést? Miért nem tudnak csak egyszerűen élni hagyni? Az a baj hogy a kritikák miatt már a fóbiám is súlyosbodni látszik mert érzem hogy bántani akarnak :(
2019. aug. 13. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Mert az emberek megérzik azt aki gyenge és rögtön a rosszindulat jön elő bennük. Ilyenkor egy felsőbbrendűségű érzésük lesz hogy ez az ember gyenge,beletaposhatunk,végre van olyan aki felett feljebb kerekedhetek. Másképp pedig megijednek attól hogy ők is ilyenek lehetnek. Tehát nem gonoszak,hanem gyávák.
2019. aug. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ők is ugyanolyan káros sémák mentén nőttek fel, mint a mentális betegek. Ezért nincs bennük empátia, ítélkezőek. Esetleg nem tudnak róla semmit, és tartanak tőle.


Én legtöbbször azt tapasztalom, hogy nem veszik komolyan. Mivel ez nem egy látható betegség, sokan el sem hiszik, hogy létező. Kaptam már "tulreagalod", "szedd már össze magad" reakciót is.

2019. aug. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek SENKINEK a cipőjébe nem képesek belelépni. Valamikor volt a GYIK-n egy felhasználó, aki azt írta, inkább lenne rákos, mert azok otthon pihengetnek, teljesítik a bakancslistán a tételeket. Bele se gondolt, hogy pl amíg ő megírta a kérdését, a kemoterápia után egy beteg erőtlenül fekszik az ágyon egy kiadós hányás után. Minmdegy is.


A lényeg, hogy a te helyzetedet se tudják felmérni. Látják, hogy nem nézel a szemükbe, meg elvagy magadban és kész, ennyi, gondolnak, amit akarnak és úgy van.

2019. aug. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Már miért kéne a másik szemébe nézni? Ártasz bárkinek, ha nem nézel a szemébe? Nem. Akkor meg mi köze van hozzá.
2019. aug. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A társadalom mindenkivel szemben kirekesztő.
2019. szept. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!