Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen gonoszak, befásult...

Miért ilyen gonoszak, befásultak, szomorúak, rosszindulatúak az emberek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen ha megyek az utcán, vagy utazom metrón, buszon, stb azt érzem, hogy nem élünk, hanem csak vagyunk, létezünk. Vagy csak én vagyok ilyen? Valahogy én ilyen gyermekien bízom az emberekben, meg ebben a világban. És egyszerűen nem tudom befogadni a valóságot. Én naiv voltam, vakon bíztam az emberek jóindulatában. És most szép lassan kezdem látni, hogy az emberek milyen hataloméhesek, gonoszak egymással. És milyen önzőek. Simán a másik ember szemébe hazudnak, csak azért, hogy nekik jobb legyen. Ahelyett hogy mindenki őszinte lenne. Az emberek ennyire... Kiégettek...? Nem tudom jól megfogalmazni. Nem tudom teljesen megmagyarázni,de remélem értitek. Egyszerűen úgy érzem, hogy alkalmatlan vagyok erre a szemét világra. Nyugtassatok meg - ugye nem csak én vagyok ezzel így? És ez ellen lehet valamit tenni?

2019. aug. 14. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Mert az itteni életszínvonal ezt hozza ki az emberekből. Alacsony bérek, magas árak, az ezzel járó stressz, hajtás és semmi normális eredménye nincs ami pszichésen persze hogy elnyomja az embert és ezeken kívül még sok más egyéb probléma is rátesz egy lapáttal. Én ezt vetem észre magamon is. Amikor rosszabbul éltem, én is ilyen voltam. Amikor picivel jobb lett a helyzetem akkor kezdtem pozitívabb lenni, amit persze az is fokozott hogy más környezetbe kerültem ahol az emberek sokkal pozitívabbak mivel ott némileg jobb az élhetés. Akkor láttam igazán hogy emiatt van ez a jelenség, és ha belegondolunk akkor meg is lehet ezt érteni.
2019. aug. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Persze hogy fásltak vagyunk, ha még egy ilyen kérdést is arra használ fel a sok rasszista barom, hogy a magyarokat szidja.
2019. aug. 14. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2 nem szidtam , a valóságot írtam le!


Csak az a szép hogy meg ezt is törlik .

Szerencse hogy a nemzetközi felméréseket nem lehet törölni. Se az életszínvonalról se az elégedettségről stb .

Attól pedig hogy nem akarod elfogadni a valóságot vagy még hazudni is akarsz attól nem lesz jobb. Itt lehet , de a valóság mindig megmutatja magát

2019. aug. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem megfelelően kezelik a belső konfliktusaikat.
2019. szept. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nevelés, oktatás kérdése az egész. Annyira pesszimista a rendszer, senki nem mer nagyot álmodni, aki esetleg valamit elér abban is folyton a hibát keresik.. Sajnos az idősebb korosztalyban rengeteg a komcsi rendszerben felnőtt, majd identitasvalsagba került ember, akik nagyrészt a hazmester eletstilussal keserítik meg a mások életét. Ahogy halad az idő, ezek kihalnak, illetve a fiatalosabb hozzaallas elterjesztése is sokat segít. Én például mindig mondom az örökké morgo anyukámnak, hogy vegye észre a szépet is ami történik vele és azóta valahogy nem minden csak rossz :)
2021. jan. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!