Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg nem tudok szeretni?

Tényleg nem tudok szeretni?

Figyelt kérdés

Egész eddig azt hittem, hogy egy embert legalább tudtam szeretni, meghalt és már az is gyanús volt, hogy a "gyászom" 2 napig tartott, még ha fel is voltam készülve.

Azóta viszont alig gondolok az illetőre, emiatt néha bűntudatom van, de az se tart sokáig. De nemcsak hogy ritkán jut eszembe, de akkor is, alig tudom feleleveníteni az érzést. Olyan, mintha üres lennék belül. Nem tudom, ez mennyire normális dolog...

Jelenleg egy fontos ember van az életemben, néha eljátszom a gondolattal, hogy akkor is így viselkednék, ha őt veszíteném el? Mert a mostani illető tényleg ismer és én is őt, kívül-belül. (nem partner)


Eddig is tudtam, hogy nehezen tudok érezni, kötődni, illetve nehéz egyáltalná szavakba öntenem valamit, ami nem gondolatom. De hogy ennyire érzéketlen lennék?

Nem tudom számít e, de fiatal nő vagyok.



2019. aug. 14. 00:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy szeretett ember halála után gyakoribb az üresség érzése, mint a hetekig tartó zokogós gyász...
2019. aug. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem édesapám halt meg, és nagyon jó volt a kapcsolatunk, fontos volt számomra.


Persze nagyon hiányzik, érzem az ürességet, de nagyon hamar el tudtam engedni.


Arra gondoltam, hogy a kétségbeeséssel, melankolikus gyásszal nem fogom tudni visszahozni.


És ő sem akarná, hogy szomorú legyek.


Szóval the show must go on, én pedig szívesen gondolok vissza a boldog emlékekre :)

2019. aug. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!