Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az amit manapság hiányoltok...

Mi az amit manapság hiányoltok az emberekből? Tulajdonságok, pl ami régen megvolt az emberekben manapság nincs, igaz ez emberi kapcsolatokra is (barátságokra), mi azamit a modernitás kiölt az emberekből ( vagy valami tipikus korszellem)?

Figyelt kérdés
2019. aug. 14. 13:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Kb minden ami az embert emberré teszi. Inkább robotok vagyunk már
2019. aug. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
kicsit durva
2019. aug. 14. 13:35
 3/20 anonim ***** válasza:
78%
Szeretet, empátia, önfeláldozás, hűség, lojalitás. Végtelenségig lehetne sorolni...
2019. aug. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Én a jóindulatot.
2019. aug. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Megbecsülés

Régen mindennek mgvolt az értéke manapság meg pillanatok alatt uj dolgok özönlenek el

Nem becsüljük amink van

2019. aug. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%
Megbecsülés, hűség
2019. aug. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%

Én a türelmet tenném még hozzá az eddigi hozzászólásokhoz.

A fiatalabb generáció annyira hozzászokott a rövid chat üzenetekhez, hogy sokszor nincs türelme se megírni, se elolvasni pár sornál hosszabb szövegeket (tisztelet a kivételnek). Munkám során tapasztaltam ezt, dolgozok együtt kamaszokkal és felnőttekkel is, és a kb mostani 15 és annál fiatalabbak nem tudnak olyan összeszedetten emailben kommunikálni, sem elolvasni azt, amit írtam. Többször rá kell kérdeznem egy-egy infóra, mert ha már kicsit hosszabb a levelem, nem veszik észre, hogy ezt vagy azt kérdeztem.

Illetve válaszolni is azonnal válaszolnak, és tőlem is ezt várják, nehezen szokják meg, hogy nem mindig ér rá az ember visszaírni.


Nem panaszkodásból mondom ezeket, csak tényként. A legtöbben szerencsére egy idő után megszokják, hogy egy felnőttel máshogy megy a kommunikáció, mint amihez hozzászoktak, de az elején mindig van pár nehezebb kör.


A megváltozott kommunikáció témájában nagyon jó könyveket ír szerintem Tari Annamária pszichológus, akit érdekel, ez pl. egy jó írás: [link]


Egyébként azt is látom, hogy míg én gyerekként és kamaszként egyfolytában mentem le a játszótérre a "bandához", és nyáriszünetben alig lehetett minket felparancsolni, addig a legtöbb mostani kamasz, akikkel beszélek, így nyáron folyton otthon ül, max a kutyájával sétál vagy egyedül biciklizik. És ez is szerintem a modernitás miatt van, annyira megváltoztak a lehetőségek.

Örülök, hogy nem most vagyok gyerek.


Az internetnek egyfelől örülök, mert nagyon hasznos, de nem mindegy, mire használják.

2019. aug. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
utolsóválaszoló ment a pont meg másoknak is "ezt nem gondoltam volna" válaszokat kaptam...
2019. aug. 15. 16:14
 9/20 A kérdező kommentje:
talán az érzelmi kapcsolatok is ennek az oltárán mennek csődbe....
2019. aug. 15. 16:46
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelet.


Ne ugy kezdödjön mar egy kapcsolat a neten h "milyen bugyiban vagy?" meg hasonlok.


Tisztelet munkahelyen, iskolakban, maganeletben, csaladban, baratok közt, rendörsegen, korhazban, orvosnal, tömegközlekedesen, hivatalokban, mi van még?:)

2019. szept. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!