Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Emberi tulajdonságok

A kérdés

Utólag minek adnak az emberek borravalót?

Mikor lezajlott a szolgáltatás, hol jobban hol rosszabbul és már nem számít hogy kap-e a pénzt vagy nem, akkor minek adnak? Úgy lenne logikus hogyha valaki étterembe megy akkor az elején ad pénzt a pincérnek, cserébe kedves lesz vele, a végén már semmi logikája nincs adni, mert megtörtént a felszolgálás. Fodrász, taxis, pizzafutár dettó.

aug. 14. 17:10  Privát üzenet  

A válaszok

En azt utáltam a legjobban mikor előre adták. Mert cserébe olyan prémium kiszolgálást várna el, ami még a királynak se jár.

Én cserébe csak egész végig vigyorogtam a képébe és jópofiztam. Kuva fárasztó.

Jó érzés lenne ha csak a pénzedért lenne veled normális valaki?

Amúgy a borravaló nem kötelező. Nem kell adni ha nem akarsz.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont aug. 14. 17:15 Privát üzenet
Pont azért a végén ad, mert így jelzi, hogy elégedett volt-e a szolgáltatással amit kapott, vagy nem. Ha az elején adna, aztán nem azt kapja amit vár kérje vissza?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont aug. 14. 17:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

"Jó érzés lenne ha csak a pénzedért lenne veled normális valaki?" Amúgy is csak a pénzemért kedvesek.

# 3/8Időpont aug. 14. 17:19 Privát üzenet

A végén a szolgáltatás elégedettségének kifejezéseként adnak.

Fura lenne, ha az elején adnának, a másik fél úgy érezné, hogy le van kötelezve, "adtam pénzt de most minden valósuljon ám meg amit akarok de izibe" stb.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont aug. 14. 17:23 Privát üzenet
Te fordítva ülsz a lovon. A borravalót azért és akkor adom, ha meg voltam elégedve a szolgáltatással.

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont aug. 14. 18:01 Privát üzenet
Egyáltalán nincs logikája a borravaló adásának. Mivel számomra fontos a logika, ezért egyáltalán nem adok borravalót. Probléma megoldva.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont aug. 14. 18:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

" A borravalót azért és akkor adom, ha meg voltam elégedve a szolgáltatással."

Elméletben, gyakorlatban azért adod mert elvárják.

# 7/8Időpont aug. 14. 19:00 Privát üzenet
nemaRendőrség nevű felhasználó válasza:

Én nem nagyon szoktam, hacsak nem csinál valami extrát az illető.

Ha csak kihozza az illető a kaját akkor a dolgát végezte.

Ha kérdezgetek tőle dolgokat, esetleg ajánl valamit, elcseveg velünk kicsit szintén kap.

Balatonon pl alapból nem nagyon adok ha lemegyek, 400e forintot keresnek ott a pincérek, ahhoz olyat kell csinálni hogy kapjanak hogy le vegyem a kalapom.

Illetve vannak kizáró tényezők: ha várat, ha mikrós a kaja ott ahol nem számít rá az ember stb

A válaszíró 51%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont aug. 14. 19:31 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi a véleményetek az olyan emberről, aki undorodik utál minden fajta állatot?
Az ételfutárság nem karikatív szervezet, fizetést kapnak a munkájukért, miért adnak mégis nekik az emberek "borravalót"?
Miért adnak az emberek borravalót a futárnak?
Az emberek miért akarnak görcsösen borravalót adni mindig?
Miért vannak kiakadva az emberek, ha nem kapnak borravalót?
Egy üzletben miért hagynak az emberek borravalót?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Emberi tulajdonságok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!