Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Utólag minek adnak az emberek...

Utólag minek adnak az emberek borravalót?

Figyelt kérdés
Mikor lezajlott a szolgáltatás, hol jobban hol rosszabbul és már nem számít hogy kap-e a pénzt vagy nem, akkor minek adnak? Úgy lenne logikus hogyha valaki étterembe megy akkor az elején ad pénzt a pincérnek, cserébe kedves lesz vele, a végén már semmi logikája nincs adni, mert megtörtént a felszolgálás. Fodrász, taxis, pizzafutár dettó.
2019. aug. 14. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

En azt utáltam a legjobban mikor előre adták. Mert cserébe olyan prémium kiszolgálást várna el, ami még a királynak se jár.

Én cserébe csak egész végig vigyorogtam a képébe és jópofiztam. Kuva fárasztó.


Jó érzés lenne ha csak a pénzedért lenne veled normális valaki?


Amúgy a borravaló nem kötelező. Nem kell adni ha nem akarsz.

2019. aug. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért a végén ad, mert így jelzi, hogy elégedett volt-e a szolgáltatással amit kapott, vagy nem. Ha az elején adna, aztán nem azt kapja amit vár kérje vissza?
2019. aug. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
"Jó érzés lenne ha csak a pénzedért lenne veled normális valaki?" Amúgy is csak a pénzemért kedvesek.
2019. aug. 14. 17:19
 4/8 anonim ***** válasza:

A végén a szolgáltatás elégedettségének kifejezéseként adnak.

Fura lenne, ha az elején adnának, a másik fél úgy érezné, hogy le van kötelezve, "adtam pénzt de most minden valósuljon ám meg amit akarok de izibe" stb.

2019. aug. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Te fordítva ülsz a lovon. A borravalót azért és akkor adom, ha meg voltam elégedve a szolgáltatással.
2019. aug. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nincs logikája a borravaló adásának. Mivel számomra fontos a logika, ezért egyáltalán nem adok borravalót. Probléma megoldva.
2019. aug. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

" A borravalót azért és akkor adom, ha meg voltam elégedve a szolgáltatással."


Elméletben, gyakorlatban azért adod mert elvárják.

2019. aug. 14. 19:00
 8/8 nemaRendőrség ***** válasza:

Én nem nagyon szoktam, hacsak nem csinál valami extrát az illető.

Ha csak kihozza az illető a kaját akkor a dolgát végezte.

Ha kérdezgetek tőle dolgokat, esetleg ajánl valamit, elcseveg velünk kicsit szintén kap.


Balatonon pl alapból nem nagyon adok ha lemegyek, 400e forintot keresnek ott a pincérek, ahhoz olyat kell csinálni hogy kapjanak hogy le vegyem a kalapom.

Illetve vannak kizáró tényezők: ha várat, ha mikrós a kaja ott ahol nem számít rá az ember stb

2019. aug. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!