Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki lehet ölni az empátiát a...

Ki lehet ölni az empátiát a személyiségünkből?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az empátia képességéért, annak kialakulásáért nagyrészt nevelés, a környezet, részben belső készség, képesség felel.


Azonban lehetséges hogy felnőttkorban ez jelentős mértékben, akár 180°-os fordulatot vegyen és egy ember teljesen elveszítse beleeérző képességét?


Poszttraumatikus stressz esetén, vagy esetleg akár önszántából egy ember meg tudja változtatni csupán az akaraterejével és új szokások gyakorlásával?


2019. aug. 14. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Ted Bundy 18 évesen veszítette el,mert akkor történt nála a csalódás. Az agy 20 éves korig nagyon befolyásolható és ha ebben az időszakban valamilyen trauma éri akkor ha a hajlam megvan rá elveszíti ideiglenesen vagy véglegesen. Felnőttkorban már kialakult a személyiségünk. A Ptsd ha gyermekkorban alakul ki akkor eltompíthatja az empátia képességet. Tehát igen. Felnőttkorban nem hiszem. Nincsenek erre eszközök. Önszántából nem. Az emberből is csak szociopatát lehet csinálni,a sok bántalmazástól ő is bántalmazó lesz. De az átélt bántalmazásoknak gyermekkorban kell történnie.
2019. aug. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg ilyet láttam. A kis szende csendes lány, akiből egyetlen nyár alatt „nem olyan lány” lett. Igen...
2019. aug. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-es köszönöm, ezt nem is tudtam Ted Bundyról. Érdekes.

Lehet tudni miért a 20 év (nyilván átlag) a választóvonal? Van, aki már 16 évesen megkomolyodik és ugyanolyan személyisége van felnőttkorában.

És mi a helyzet ekkor az "örök gyerek" harmincasokkal?


2-es: kifejtenéd bővebben? Mit takar az, hogy "nem olyan lány"?

2019. aug. 14. 18:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért mert 18-19 évesen bár jogilag felnőtt de még nem alakult ki a személyiség hanem még fejlődésben van.
2019. aug. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Aki 30 évesen is gyerek személyiséggel rendelkezik akkor vagy visszafejlődött neki,vagy egy trauma érte abban az időszakban,vagy nincsen se jó,se rossz élettapasztalata,akkor az semmit sem tapasztalt. Vagy nem kapta meg azt amire szüksége van így a személyisége megmaradt egy szinten. Ilyen is van.
2019. aug. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha valami trauma vagy valamifele idegrendszerei karosodas eri az embert, akkor lehet szociopata fele.


Szakember tobbet tudna mondani.

2019. aug. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahogy írták felnőttként nehezen. 30 éves múltam, az elmúlt pár évben nagyon aljas szemét emberek miatt mentálisan és anyagilag is teljesen padlóra kerültem, azok alapján, amit műveltek velem gyűlölnöm kéne az embereket, de az empátia megmaradt, sose tennem mással azt, mint velem tettek, ugyanúgy segítek azon, aki bajba került, de soha többet nem hagyom kihasználni magam.
2019. aug. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!