Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, hogy lazább...

Mit csináljak, hogy lazább legyen az élethez való hozzáállásom?

Figyelt kérdés

Mindent szét görcsölök, agyon stresszelem magam. Részben ilyen vagyok részben neveltetessel kaptam de lehet,hogy csak azzal. Az édesanyám ilyen típusú és a nagymamám is, olyan szinten veri belém a szresszt anyám ( persze nem rosszindulatból), hogy már azt hiszem én vagyok a világ legidiótább embere. Mondok példát is, történik velem valami tök egyszerű dolog, pl elhívnak egy buliba és nem tudom, hogy jöjjek haza, mert meg arra nem jártam. Anyám: jajj én nem alszok ameddig haza nem jössz,nyugtom nem lesz, ne menj , minek mész, a kekfenybe láttam megoltek egy lanyt, ne bizz senkiben, kivel mesz,miert mesz vele csak fel eve ismered, meddig leszel,kikkel, kivel add meg a lakcimet, add meg a telefonszamot, ugye nem fognak megerőszakolni, meg fognak eroszakolni. ( egy sulis tarsam hivott elmmagahoz hazi buliba)és egy tök jó dolog ami történik velem hirtelen egy állandó nyomássá válik az életemben és majdhogynem gondként elem meg es elveszi a kedvem mindentől pedig nagyszuksegem lenne a tarsasagra es a kikapcsolódásra. Alapvetően nekem

van kedvem szórakozni, kiruccanni de anyám annyira elveszi az életkedvem az állandó, örökös felesleges feltesevel. este 8 után,ha a moziban vagyok 5 x hív, nem lehet lerázni. Szoltam egy barátnőjének ezügyben, hogy beszélgessen mar el vele ,mert ez beteges.Meg is tette, egy hétig jobb volt a helyzet. Sajnos csak 21 éves vagyok de ez azt fogja eredményezni,hogy amint lehet elköltözöm és lehet,hogy így egy olyan szituációba keveredek a kapkodás miatt, ami nem lesz olyan jó. ( Azt ne írjatok,hogy apám segíthet beszélni vele,mert nem. Ezt nem reszleteznem de nincs vele jo kapcsolat). Szóval. Anyámat mem tudom megváltoztatni de magamat igen. Ez csak egy példa volt arra ,hogy a szülői nyomás miatt mindenen stresszelem magam főleg,ha pl. megfajdul a fejem vagy lesz valami fura bajom,mert nagy hicpohonder vagyok egy hirtelen jött nagy betegség miatt , ami 8 éve volt. Sajnos a nagyanyámmal voltam kórházban és lelkileg kicsinált O is es a betegség is úgyhogy a betegségtől való félelem és hirtelen stressz sajnos szintén elkísér. Mit tegyek , hogy magam mögött hagyjam ezeket? Főleg az örökös stresszt,ha a hicpohonder énem nem is sikerül... Nagyon szeretnék én is nyugodt lenni és nem csak görcsölni magam ilyen fiatalon. Van pár ismerősöm, akit mindent olyan lazán vesznek.. 25 évesen a csaj hazajött külföldről 0 megtakarítással vissza a szüleihez isjola meg mindem nélkül és nagyon laza. kidobta a pasija 9 év utánp és abban is nagyon laza. En meg túl görcsös, túl stresszes es érzelmes. Szeretnék könnyebb lenni es elengedni magam. Már volt ,aki azt tanácsolta yhogy fuvezzek, mert attol laza leszek... bocsánat,ha hosszú lettem és zavaros, rövidre terveztem de nem sikerült. A legjobban attól félek,hogy hiába költöznék el , én már örökre el lettem " rontva ".. Mikor a jogsit csináltam is, több napot olvastam utána a netem,hogy melyik iskola és oktató milyen,mert azt is szet stresszeltem,hogy nem kapok jót,nem jól oktat, lehuzos lesz , stb mas meg elmegy az elsőhöz ,aki szabad es kesz. Persze az oktató elképesztően jó volt, nemhiába dicsérte mindenki de akkor is. Szóval bizonyos szempontból nevezhetjük a személyemet céltudatosnak,mert igyekszem nem lazasagbol es hirtelen felindulásból cselekedni de pont ezert is görcsölök mindenen. Kívülről nem tűnik vészesnek annyira emiatt de szeretnék lazább lenni és,ha nem is hirtelen felindulásból cselekedni de lazábban kezelni a dolgokat. Szerintetek baj van velem amúgy? 21L



2019. aug. 15. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ne füvezzél emiatt. Egyértelműen otthonról hoztad ezt a görcsös szorongást, és idegen a személyiségedtől, ami miatt el akarod hagyni.


Tudatosan ellen kell állnod. Nézd meg az útvonalat előre, hogy ne érjen meglepetés, de felesleges agyonaggódni mindent. Ne hagyd, hogy mások szorongása begyűrűzzön az életedbe. Mindenkinek éppen elég a saját maga aggodalma.


Nincs olyan, hogy valaki "örökre el lett rontva". Én 35 körül kezdtem felismerni a legsúlyosabb hiányosságaimat, és az elmúlt egy év alatt rengeteget fejlődtem bennük.


Ne aggódj ezen. Meg túlságosan sokat máson sem. Tervezz meg előre, amit lehet, a többit pedig próbáld meg elfogadni, ahogy jön.


"Anyámat mem tudom megváltoztatni de magamat igen"


Ez a kulcs. Én is hipochondriával küzdöttem az otthon rám pakolt szorongások miatt. Így jött ki bennem, mert az élet apróságain képtelen voltam szorongani.

2019. aug. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hasonlóan voltam én is. Anyukám szeretetből fakadó féltését kontrollálásnak éltem meg.

Nekem is a költözés segített. Felvettek egyetemre és kolis lettem. Sokkal jobban szeretem most magamat, az egyetemen, mint a gimis énemet. Sikerült kinyílnom. Végre a magam ura lettem, senki nem kérdezte mikor kivel hova megyek és mikor érek haza,mikor fekszem le aludni, stb.

Szóval anyukád nyomása alól kell kiszabadulnod és megvalósíthatod önmagad.

2019. aug. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok különben, ez részben tanult viselkedés, a látott családi mintak és részben jellembeli dolog. Nos, nem könnyű ezen változtatni, még nekem se sikerült hosszútávon, inkább azt mondanám, hogy vannak rosszabb-jobb periódusok, ezt megfigyeltem. A füvet semmiképp nem javaslom, sem az alkoholt, sem egyéb tudatmódosító szereket. Mert lehet, hogy pillanatnyilag laza leszel tőlük, de hosszútávon mindegyik egy szenvedélybeteg idegronccsá tesz. Azt gondolom te sem akarod. Amúgy nem gondolnám, hogy komoly baj van veled, ezen ne görcsölj, ilyen a személyiséged, amire tudom, nagyon rossz hatással van, ha még otthon is ezt látod. Egyszerűen próbálj meg beszélgetni más emberekkel, es minél kevesebbet otthon tölteni, (tudom nehez lehet, én pl. introvertált vagyok), de ha már 1-2 baratod van, akikre számíthatsz és ki tud ebből szakítani az is nagyon jó. Az is való igaz, hogy sokat segíthet, ha majd elköltözöl itthonról. Nekem ugyan meg nem oldotta, de valamiben erezhető a változás, mióta eljöttem, viszont amikor hazamegyek, egyből mindenen feszengek, és nem tudok ellazulni. De annyira ne aggódj, mondom nem kell komoly gondra gyanakodni, neked ilyen a beállítottságod. Nyilván, ha elviselhetetlennek érzed, és nagyban rontja az életminőséged, ha úgy érzed beszélj egy szakemberrel, de szerintem a fent írtak is segíthetnek ezen. Amúgy ne hogy azt hidd, hogy feltétlenül az a jó hozzáállás, hogy ,,hú de laza vagyok", mint az általad említett lány. Attól meg, hogy a médiától kezdve, minden ezt erőlteti belénk, fiatalokba, attól még nem biztos, hogy ez minden szempontból olyan hú de nagyszerű hozzáállás. Nézz szét mennyi felelőtlen fiatal is van, rossz döntésekkel. Egyszerűen csak meg kell találni itt is az arany középutat, mint mindenben. :) Ja, és szerintem egyáltalán nem baj, és természetes, hogy pl utánaolvastál az oktatóknak, szerintem ez teljesen normális, és természetes igény, aki szeretne tényleg megtanulni felelősségteljesen vezetni, hogy megnézi, ki mellé ül be, èn is ezt teszem hamarosan.

Minden jót kívánok, és szerintem ne aggódj, nincs komoly baj veled, egyszerűen nekem az jön le az írásodból, hogy egy értelmes, az átlagnál felelősségteljesebb fiatal vagy, aki kicsit rástresszel dolgokra, de ettől még nem vagy bolond, vagy ilyesmi.


Üdv, 25/L

2019. aug. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, már az is sokat segít,hogy látom valaki képes átérezni a problémámat és nem vagyok egyedül.. Akkor nem kell aggódnom, a költözés segítene? Bár az jó esetben is még vagy 3 év biztosan.. :D De hogyha már nem kell olyan sokat tanulnom, ha munka mellett tehetem majd megpróbálok programokat szervezni, amik elterelik a gondolataim. Nehéz neki kezdeni meg nem tudom hogy kezdjem de majd megpróbálok lazábban állni a dolgokhoz. A hicpohondriával nem tudom mit kezdej sajnos ez egy korábbi betegség eredménye, ami lelkileg megviselt iszonyúan. Szerencsére már vagy 9 éve kigyógyultam belőle és testileg teljesen túl vagyok ezen de a lelki sebeket hordozomy akkoriban jártam gyermekpszichológushoz de sosem értett meg és nem is segített semmit. 12 év körül voltam de úgy bánt velem ,mint egy dedóssal, ez volt a gond. " Akkor most rajzolj le egy boldog és egy szomorú fát, rendben?" Sose felejtem el, annyira nevetséges 😅 De ezen csak nevetek. Annyit tudni kell rólam,hogy az eset előtt elég laza voltam ilyen téren. Ha fájt valami rossz volt de pánik az soha. Utána meg egy náthától is féltem,hogy nem gyógyulok meg. Az oka az,hogy a kórházban gyógyíthatatlan betegekkel voltam, mert van ennek a betegségnek egy autoimmun betegség fajtája , amiből tényleg nem lehet meggyógyulni csak tünetmentessé tenni ami,ha elmúlik kórház lehet belőle. Én mindvégig gyógyítható voltam,mert nekem egy baktérium+ orvosi hanyagság eredménye volt az eset de 0-24 be azt beszélték be nekem a kórházban a társaim,hogy én sem fogok meggyógyulni, ne éljem bele magam. Na egy 12 évesnek ez így sok volt. Talán,ha normális pszichológushoz kerülök utána jobb lett volna .
2019. aug. 15. 12:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sok mindenben magamra ismertem azok közül, amiket leírtál.

Az én anyám is átragasztotta rám ezt a mindent túlaggódós-mindeneen pánikolós stílust, holott én is annyira szerettem volna mindig is egy laza, carpe diem felfogású ember lenni, mint oly sokan, akiket ismerek. És igen, nekem is mindig el tudja cseszni a lelkesedésemet egy program iránt, amikor elkezdi ecsetelni, hogy hányféleképp lehet valami bajom, ha én abban részt veszek.

Az én helyzetemen nagyon sokat segített a különköltözés anyától. Baromi jó érzés, hogy most már akkor megyek el ittohnról amikor akarok, oda ahová akarok és azzal akivel akarok. Nem kell senkinek sem elszámolnom a részletekről.

Neked ez nem megoldható esetleg, valamilyen formában? Emlékszem, hogy én is annyi idős voltam, mint most te, mikor elváltak a szüleimmel az útjaim.

2019. aug. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Valóban szerintem megvàlaszoltad sajàt magad. Otthonról kaptad így nöttél fel. Magamra ismertem. Nem kell túl stresszelni semmit. A dolgok alakulnak maguktól is (mondom ezt énis aki dettó stemresszel) Az élet nem olyan nehéz , mint ahogy elképzeled és megéled. Felelösségteljes ember vagy. Felelösségteljesebb mint sok más ember. De nézd meg öket. Nem baj ha kicsit hanyag vagy. Örök igazsàg. mindig a bátor kicsit lazàbb embereknek àll a vilag. Próbàlj kevésbé megfeleni. Picit hanyag lenni
2019. aug. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!