Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek milyennek mondható...

Szerintetek milyennek mondható gyerekkorom volt?

Figyelt kérdés

4 és 13 éves korom között egyedül nevelt édesanyám, és sok napi szinten voltam a nagyszüleimmel is, édesapámmal hétvégente találkoztam leginkább.


A napjaim nagyrészt rajzolással, legózással, videojátékok játszásával, és a TV előtt töltöttem. Persze volt pár barátom akikkel rendszeresen találkoztam, közösen töltöttük az időt, velük gyakran mentünk bringázni is.

A fent említett tevékenységek egy részében édesanyám is aktívan közreműködött, volt, hogy a nap nagyrészt velem játszotta végig. A tanulásban is sok segítséget kaptam tőle és a nagyszülőktől is.

Édesapám kevésbé működött közre ezekben, nem volt, és ma sem egy "apa típus", de voltak közös programjaink, igaz gyakran veszekedtünk.


Édesanyám és a nagyszüleim azonban arra törekedtek, hogy mindig meglegyen mindenem, és inkább ők mondtak le bizonyos dolgokról.


Anyám még arra is tekintettel volt, hogy nagyon körültekintően ismerkedjen, és csak olyan férfival, aki el is fogad engem, így közel 10 évig egyedül élt.


Mondhatni sok kellemes emlékem van, és nem mondható el, hogy nem törődtek velem, de vannak dolgok, amiket így visszatekintve hiányolok. Pl. senki nem szerette meg velem az irodalmat, így csak 20 évesen kezdtem rendszeresen olvasni a kötelezőket leszámítva (anyám soha nem szerettett és azóta sem szeret olvasni), azt is hiànyolom, hogy zenei műveltséget sem kaptam, és bár szerették volna, hogy sportoljak, de mivel nem akartam így elengedték minden alkalommal, pedig szerintem mindezek a hasznomra váltak volna, mégha tehetnek is éreztem volna akkor. Emiatt mostanság kezdem negatívan látni a gyermekéveimet.


2019. aug. 15. 19:36
 1/3 anonim válasza:
100%
Teljesen rendben volt a gyerekkorod. Ha a szuleid kenyszeritettek volna a sportra/zenere az lenne a problemad. Szerintem inkább becsüld meg hogy anyukad ennyit torodott veled annak ellenére hogy egyedul nevelt fel egy gyereket. Neki is nagyon rosszul esne ha ezt látná. Kifejezetten jónak mondanám azt, amit leirtal. Sokak egyedul tanulnak, a szuleikkel valo jatek meg sem fordul a fejukben.. Ha szeretnél kezdj el sportolni es zenelni, sohasem késő.
2019. aug. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem normális volt, szívesen cseréltem volna veled.
2019. aug. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek a fentebbi hozzászólókkal. A csonka családban való felnövés nyilván nem lehetett kellemes, ezen kívül azonban, úgy látom, komolyabb probléma nem volt. (Mert máshol van: állandó szülők közti veszekedés, verekedés, agresszív, elnyomó testvérek, alkoholista, kábítószeres barátok, nevelőintézet stb.) Nekem együtt laktak a szüleim, de nem volt jó kapcsolatuk, gyakran veszekedtek. Lakás volt, de kis méretű, részben rokonokkal közös, nem volt jó. A műveltséget, nagy dolgokba bevezetést inkább néhai nagymamámtól kaptam. Egy dolgozó szülő hazaértekor nem biztos, hogy a görög lélekfilozófiáról vagy a kanti kategóriákról akar beszélgetni, inkább egyszerűbb módon kikapcsolódni szeretne. Vannak, akik ostobaságnak is minősítik a pénzzé nem tehető műveltséget. Azonban a művettség hiánya nem pótolhatatlan: beszélgethet az ember idősebb személyekkel, olvashat / rendelhet könyveket, számos múzeum, templom, temető alacsony áron / ingyenesen látogatható. A világhálón ott a Wikipédia, elektronikus könyvtárak ( [link] több zenemű pedig már modellezve is hallgatható a youtube-on ( https://www.youtube.com/channel/UC2zb5cQbLabj3U9l3tke1pg).


Néhány zenei könyv:


- Tóth Dénes: Hangversenykalauz – Klasszikus zene – Romantikus és modern zene, Zeneműkiadó Vállalat, Budapest, 1962

- Gál György Sándor – Balassa Imre: Operák könyve I–II., Zeneműkiadó Vállalat, Budapest, 1962

- Várnai Péter: Oratóriumok könyve, Zeneműkiadó Vállalat, Budapest, 1983, ISBN 963-330-469-5

- Harold C. Schonberg: A nagy zeneszerzők élete, Európa Könyvkiadó, Budapest, 1998 ISBN 963-07-6334-6

- (szerk.) Anthony Hopkins: Nagy zeneszerzők – Képes útmutató a világ leghíresebb zeneszerzőinek életéhez és műveihez, Etűd Könyvkiadó, Budapest, 1995 ISBN 963-8516-43-7

- szerk.) Bartha Dénes: Zenei lexikon I–III., Zeneműkiadó Vállalat, Budapest, 1965


Több: [link]

2019. aug. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!