Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehetne tenni a folyamatos...

Mit lehetne tenni a folyamatos féltékenység ellen?

Figyelt kérdés

Úgy érzem megtaláltam életem szerelmét, minden tökéletes lenne, ha épp nem törnének rám féltékenységi rohamok, amik egyébként teljesen alaptalanok. A párom is szeret engem, amiket mindig szavakkal, tettekkel bizonyít. Viszont amikor felbukkan az utcán egy csinos nő, borzasztóan zavar ha megnézi. Nyilván megnézi az ember az ellenkező nemet, ez a nőknél is így van, és nem szabadna rá ezért haragudnom, mert nem megcsalásról beszélünk. Az önbizalomhiányomnak köszönhetően ilyenkor mindig frusztrált leszek, hasonlítom magam másokhoz és megalázónak érzem a dolgot, mivel annak ellenére,hogy ott vagyok mellette ezt megteszi.

Megkértem már rá, hogy ha együtt megyünk valahova legyen tekintettel rám és ne tegye ezt olyan feltűnően. Látom rajta, hogy igyekszik és próbál megfelelni de ez nem mindig sikerül, ilyenek a férfiak... Amikor egyedül megyek az utcán és meglátok egy szép nőt, csak arra tudok gondolni, hogy páromnak biztos tetszene.

3,5 éve vagyunk együtt és azóta emésztem magam ezekkel a gondolatokkal, ha így folytatódik, rámehet a kapcsolatunkra. Emellett azt se szeretem, ha a haverokkal elmegy bulizni, sajnos ilyenkor is csak azon agyalok, hogy épp mit csinálhat, ami szintén nem egészséges.

Eddig nem csalt meg, hűséges hozzám és meg kéne bíznom benne. Magamban kéne tudatosítani a dolgot, hogy ezzel semmi gond nincs, de ennyi idő után sem megy, pedig azt hittem az idő majd segít rajta.. tudnátok hasonló helyzetekről beszámolni, tanácsokat adni, hogy megnyugodjak?


27N


2019. aug. 17. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Neked önbizalomhiányod van, az az oka a féltékenységnek, ezen pszichológus segíthet, ki kell deríteni az okát. Nyilván gyerekkorodban nem építették beléd az önbizalmat.

Viszont a párodnak se kéne az idegen nőket mustrálnia, egyáltalán nem természetes ez, nem kell védeni, hogy mindenki ezt csinálja. Nézegesse, mikor egyedül van, de mikor veled, akkor hozzád tartozik, és ne a vadászösztönét élje ki. Akkor rád kell, hogy figyeljen és senki másra.

2019. aug. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2019. aug. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%

Féltékenykedni olyan féltékenykedjen, aki kb semmit nem teljesít a kapcsolatban, viszont igénye meg rengeteg van.

Ha olyat megteszel, amiért szerethető vagy, és a párod viszonozza bőven, akkor ne izgulj.

Izguljon, aki tojik az egész kapcsolatba bele, elsárkányosodik, követelőzik a nagy semmiért.

2019. aug. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!