Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudnak a magyarok...

Miért nem tudnak a magyarok alkudozni?

Figyelt kérdés

A probléma a következő, amivel minden esetben találkozom: ha bármit eladásra kínálok, senki nem mond árat, hanem megkérdezi a legostobább kérdést ami létezik: "Árban mi a vége?" Miért van ez?

Véleményem szerint ha alkudni akar valaki az árból akkor mondjon egy összeget és ne tőlem várja hogy saját magam ellen licitáljak! Tényleg ennyire nehéz ezt felfogni?


2019. aug. 17. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Ezt én is tapasztaltam, néha járok vásárba árulni, bár engem maga az alkudozás az ami idegesít, hogy a bolti árhoz képest jóval olcsóbban kínálom a portékáimat és még így is lejjebb akar alkudni, és egyébként igen ez a "mennyi a vége?" ez nagyon gyakori szöveg. Meg amilyen pofátlanul próbálnak alkudni néhányan... 8500 az eredeti bolti ár, én 7000-ért kínálom, és 4000-ért akarja elvinni... Néha már elzavarnám őket :D
2019. aug. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Talán nem része a kultúránknak? Nem szokás? Pl a törökökről tudom, hogy náluk ez bevett dolog. 🤷🏻‍♀️
2019. aug. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Miért kellene alkudozni? Mondd meg mennyit akarsz érte, ha nekem belefér, megveszem, ha nem, megveszem màstól aki olcsóbban adja. Az internet korában nem nehéz olcsó cuccokat felkutatni. Miért raboljuk egymás idejét?
2019. aug. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hogyne tudnának! Kedvenc mondatom: "Mennyit engedsz a feléből?"

Aztán fel vannak háborodva, ha mérgedben dupla árat mondasz nekik...

2019. aug. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Csupán bunkóságnak tartom, ingatlan eladásnál dettó ugyanez játszódik le.

Rossz a felfogás, nem minden eladó azért árulja a portékáit mert meg van szorulva. Miért is lenne időhúzás? Mondd egy összeget azt én vagy elfogadom, vagy nem és ezzel le van tudva. De erre a "mi a vége" dumára csak azt tudom mondani, hogy ami ki van írva mellé...

2019. aug. 17. 22:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Melyik a sértőbb? Ha megkérdezni, vagy ha beígéri a felét?

Mert én meg attól kapok agyvérzést, amikor hirdetek valamit 20.000-ért és ír, hogy ő szakértő, max 5000-et ad érte. Ha meg mondom neki, hogy akkor itt rohad el, ahol van, akkor még ő sértődik meg

2019. aug. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ilyen is van, ez a vicc kategória és egyben a másik véglet, ilyenkor mindig az a duma, hogy ennyim van, nem több. Aki lépéskényszerben van azt meg lehet vele fogni, de legalább mondott egy árat.
2019. aug. 18. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!