Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van szeretni...

Mi értelme van szeretni valakit, ha néhány együtt töltött évtized után úgyis meghal, és magadra hagy egy bazi nagy űrrel a bensődben?

Figyelt kérdés

2019. aug. 17. 23:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk azért a pár évtizedért...?
2019. aug. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Sunshinedoll ***** válasza:
82%
Minek enni, ha pár óra múlva úgyis éhes leszel?
2019. aug. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
Semmiért, semminek nincs értelme...
2019. aug. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%

Jogos, de valahol valóban elgondolkodtató.

Figyelj kár ezen pörögni! Az életben ez egyike a sok megválaszolatlan kérdésnek.

2019. aug. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
De sokkal több és hosszabb fájdalmat hagy maga után, mint ami pozitívumot hagyott. Az evolúciónak ebben mi a kifizetődő? Értem, hogy azért szeretünk másokat, mert a nagyobb csoport, a kötődés segít a túlélésben, de ha utána teljesen padlóra kerülnek, netalántán öngyilkosok lesznek az emberek, akiknek ez megszűnik az életében, akkor nem lett volna több értelme, ha a törzsfejlődés annyival értelmesebbre és erősebbre tervez minket, hogy ne legyen szükségünk senkire?
2019. aug. 17. 23:52
 6/18 A kérdező kommentje:
#2 - Az evés létszükséglet, nem marad nélküle életben a szervezet, de a szeretet nem lenne ilyen.
2019. aug. 17. 23:54
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem akkor aztán végképp semmi értelme nem lenne, ha még szeretni sem lennénk képesek. De figyu, nem biztos, hogy a társad hal meg előbb, akkor pedig nem eléd ezt át.
2019. aug. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
A nagyszüleim 50 gyonyoru évet töltöttek egymás mellett. A mamam rengeteg emléket őríz róla és ő a 70évével már másképp kezeli a gyászt,elvesztette mar jo pár szerettét. Szerintem ő nem érzi hiábavalonak az 50 évet. Legalabb odáát (ha van) lesz ki tárt karokkal mosolyogva várja :)
2019. aug. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nekem 18 év jutott, és most nagyon nem érzem úgy, hogy annak fényében, ami most van, megérte.


Ha úgyis mindenkivel ez a vége, akkor ez nem csak egy elnyújtott mazochizmus?

2019. aug. 17. 23:59
 10/18 anonim ***** válasza:
73%
A gyász hevében, nagyon szürnyűnek éli meg az ember a dolgokat. Később majd a közös emlékelre fogsz emlékezni, nem csak a hiányára. A konkrét kérdésre pedig: a sok évnyi ennyut töltött boldog idő, a sok szeretet. Ha nem lennének akkor nem az egész életed lenne ilyen szörnyű. Azt a bazi nagy urt pedig majd később az emlékek fogják betölteni ha nem is teljesen. Őszinte részvétem.
2019. aug. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!