Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit a legolcsóbb enni?

Mit a legolcsóbb enni?

Figyelt kérdés

Kollégista leszek, és szeretnék minél többet spórolni a kaján.


Főzni nem tudok, és mivel közös lesz a konyha, ezért nem is nagyon akarnék.


Húst nem eszek.


Milyen lehetőségeim vannak?


2019. aug. 18. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem akarsz főzni akkor kifőzde vagy menüs kaja kiszállítás. De azon nem fogsz tudni spórolni, legolcsóbb ha magad készíted. Ha lesz fagyasztó vagy hűtő kapacitás akkor egyszerre elkészíted a heti adagot és fagyasztod.
2019. aug. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Rizs és tészta.


Ezeket a legolcsóbb, nagyobb tételben megvenni, majd "megbolondítani" sajt, dió, szószok, ...


Vegyél a szobába egy ilyet: [link]


Ja!


És változatos meleg ételre legjobb, ha befizetsz egy közeli ovi vagy suli menzájára. Oda, ahol nyuggerek is járnak.

2019. aug. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Delikátos víz melegen..legolcsóbb leves
2019. aug. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy-három kiló kenyér, és pástétom... a hét végére igen szikadt lett a kenyér, de ha éhes az ember...

És ezz persze nem éppen a legegészségesebb, de én szerencsémre hétvégére hazamentem.

Amúgy igen, egy rezsóval szinte bármit ősze üthetsz. Tehát boltban nézelődsz, és ami (valóban) akciós, azt megveszed, és elkészíted a sajátos ételeidet. (A leves a legjobb ;) )

2019. aug. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha a legolcsóbb kajákat akarod enni akkor a suli végén úgy fogsz kinezni mint schmuck Andor.
2019. aug. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért ne kenyéren és vízen éljél, mert agyilag és fizikailag is tönkremész
2019. aug. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a "kenyér és víz" a legolcsóbb, de ezzel tönkremegy a szervezeted.

A legokosabb döntés, hogy egyrészt otthonról vigyél kaját, és tart ameddig tart, másrészt próbálj menzán étkezni étterem helyett. Az itteni menzán nagy adagokat adnak, egy vacsora is kifutja belőle, tehát gyakorlatilag féláron eszel.

2019. aug. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a legjobb ha összefogtok diákok, ha már konyha van. Vesztek Lidl Penny Aldi üzletekben pl 1 kg fagyasztott zöldbabot, zöldborsót ( jelenleg 400-450 Ft/kg) fokhagymakrém 200 Ft, egyéb hozzávalók... Egy főzelék gyorsan megfőzhető, nem kell hozzá chef tudomány, hozzá virsli, vagy fagyasztott fasírt 650 Ft/ kg, és szépen elosszátok. Alacsony nyugdíjú néninek én is szoktam ilyeneket venni. Mégsem minden nap tészta.
2019. aug. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Én már hallottam olyat, hogy ingyen lehet itt-ott kajálni, érdemes megnézni. Napi egy főtt ételt így megoldasz, lehet a vacsit is. A reggelivel kell foglalkozni meg esetleg a vacsival.

A közös konyha lehet a közös kajálás alapja is. Mi régen úgy csináltuk, hogy valaki vállalta a főzést, beszerezte az alapanyagokat, mindent megcsinált és mehetett a kajálás, amibe mindenki befizette a részét (alapanyagban). Aki nem főzött, az mosogatott. Munkát nem számoltunk el.

2019. aug. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!