Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miert nem szeretik...

Az emberek miert nem szeretik ha valaki szepnek tartja magat?

Figyelt kérdés

Nem azert kerdezem, mert en szepnek tartom magam es beszolnak, de gyakorin is, ha valaki csak igy futolag megemliti, hogy amugy szep azonnal elkezdik cseszegetni, jogy amugy biztos csunya, meg milyen bekepzelt

Miert az az elvart, hogy mindenki utalja magat, VAGY megjatssza azt hogy nem tartja magat szepnek?Ha mas szepnek tart valakit, magat nem tarthatja?


2019. aug. 19. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Mert ez a naaagy magyar mentalitás.Aki ezt mondja, az nincs magával megelégedve és irigy arra aki szép és próbálja elvenni az önbizalmát! Ha neki rossz há' legyen már másnak is aaaz...
2019. aug. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

Valahol beképzeltségre mutat.

Hisz a szépség relatív. Mindenkinek más a szép.


Az ember önmagát kritikusabban látja, mint mások. A tükör sem azt mutatja, amit mások látnak.



Nekem például csak az exem mondta, hogy szép vagyok. Soha senki előtte. Se szülők, se nagyszülők, sem más volt párkapcsolatomban nem hangzott el soha.

Én átlagosnak tartom magam.Vagy kicsit alatta.

2019. aug. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Fő a szerénység, elvtársak! Nem vagyunk annyira hülyék, hogy ne tudnánk, hogy hülyék vagyunk!
2019. aug. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Azért, mert irigyek. Egyébként önmagadról nagyon pozitív vonásokat állítani akkor is idegesítő és önteltségre utal, ha igaz.
2019. aug. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"önmagadról nagyon pozitív vonásokat állítani akkor is idegesítő és önteltségre utal, ha igaz"


Persze, de ha mondjuk az illető a hibáit is pontosan ismeri, és adott esetben azokat sem rejti véka alá, akkor inkább jó önismeretet jelent.

2019. aug. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azzal nincs gond, hogy szépnek tartod magad, viszont ha egyfolytában kikiabálod a nagyvilágba, hogy te szépnek tartod magad, az már idegesítő.
2019. aug. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

Ez a nyugati kultúrában való álszentség. Ha jót mondasz magadról, akkor automatikusan nagyképűnek és rossznak fognak sokan tartani. A keleti nézet az, hogy nyugodtan kiemelheted az előnyeid, ezzel csak tisztában vagy önmagaddal. (Japánmániás ismerősöm mondta.)

Plusz ez a gyakori. Itt mindenért IS rossz leszel. Én pl. akármikor megemlítettem bármit, egyből ugrottak rám páran. Ha leírtam, hogy szexkapcsolatom van, hárman reagáltak úgy, hogy én biztos szűz vagyok. Fck logic... :D

2019. aug. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az emberek nem szeretik, ha valakinek önbizalma van. Szerintem az igazi önbizalom nem az, ha látod a pozitív tulajdonságaidat, hanem hogy látod együtt a pozitívat ÉS a negatívat. Mert ha látod magad valósan, nem tudnak bántani sem a negatív, sem a pozitív tulajdonságaid miatt.


Én szépnek látom magam. Persze lehetnék filterezettebb. Az orrom lehetne egyenesebb, a felső ajkam vastagabb. De tetszem magamnak, elfogadtam, hogy ez vagyok. Ha valakinek nem tetszem, akkor nem tetszem. Ez a magamról alkotott véleményemet nem változtatja.

2019. aug. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!