Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hisztek abban, hogy a sorsunk...

Hisztek abban, hogy a sorsunk előre meg van írva?

Figyelt kérdés
2019. aug. 19. 12:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%
Nem, szerintem mi alakítjuk, és bizonyos körülmények, de mivel bármikor bármi történhet, nem hiszem, hogy előre meg lenne írva. Eleve, ki írná meg?
2019. aug. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
25%
Igen, hiszek.
2019. aug. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%

Válaszom kissé szokatlan nézőpontból: Korábban hittem abban, hogy az ősrobbanáskor minden jövőbeli esemény eldőlt az univerzumunkban. Ez a kijelentés ekvivalens azzal, hogy a sors előre meg van írva. Aztán ahogyan igen mélyen alámerültem a témában, elbizonytalanodtam.


Különösen elbizonytalanított Lorenz alábbi kijelentése:

"Az időjárás és a légkör viselkedése kaotikus, ami azt jelenti, hogy viselkedésük hosszú távú előrejelzése lehetetlen, aminek a korlátja nem az előrejelzéshez használt számítógépek vagy egyéb eszközök kezdetlegessége, hanem ez maga a rendszer alaptulajdonsága."


Tehát a válaszom röviden: nem.

2019. aug. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
57%

Nem. Abban hiszek, hogy minden döntés, amit valaha meghozunk (a legapróbbaktól kezdve a legnagyobbakig) alakítja a sorsunkat, összefonódva más emberek döntéseivel. Viszont akárhogy is nézzük, minden amit teszünk a mi döntésünk és ezért mi vagyunk felelősek azért, ami történik velünk.

A sors, az előre elrendelés, isten és társai azoknak az embereknek való, akik túl gyengék lelkileg ahhoz, hogy tudják vállalni a teljes felelősséget az életükért. Erre is lett kitalálva..

2019. aug. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
62%
Hajlok az igenre.
2019. aug. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
58%

Ez egy elég húzós kérdés. Nem akarok meg nem szeretek hinni az ilyen dolgokban, de ez a "meg van-e írva a sorsunk előre, vagy mi alakítjuk" egy olyan kérdés amire se az igent, se az ellenkezőjét nem lehet bizonyítani. Én szeretem azt hinni, hogy a sorsom a saját kezemben van és ha valamire nem-et mondok akkor azzal én alakítottam a sorsomat, de mi bizonyítja azt, hogy az a pillanat nem volt előre megírva, hogy én ott és akkor nem-et mondjak? Semmi.


Szerintem most az ezen való gondolkozást még inkább a fejfájás előtt abbahagyom.

2019. aug. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
69%
Akitet érdekel a téma, nekik ajánlom James Gleick Káosz című könyvét. Nem könnyű olvasmány, nem is vagyok biztos benne, hogy a teljes megértéséhez elegenő volna a középiskolai reáltudás. De hatalmas élmény tud lenni, amikor valakinek teljesen kitisztul pl az, hogy mi az a fázistér, és hogyan is működik.
2019. aug. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszi a könyvajánlót :) Engem érdekel ez a téma és hiszek a sorsban. Valahogy úgy gondolom, hogy előre meg vannak írva dolgok az életünkben. Persze alakíthatunk rajta jó vagy rossz irányba.

Az indai pálmalevelekben hisztek vagy szerintetek az àtverés?

2019. aug. 19. 14:01
 9/23 anonim ***** válasza:
37%

Nem, ha így lenne nulla energiát kellene fektetned az életbe és mégis boldogulnál.

Egyszerű példa, eljutott volna az ember a holdra, ha mindenki ül otthon, mert úgyis megvan írva? Nem, helyette dolgoztak, fejlesztettek stb stb.

2019. aug. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
36%
Nem hiszek semmilyen ezoizében, szóval a horoszkópokban vagy pálmaleveles baromságokban sem. Ez amúgy nem az ezo rovat, azt hiszem kategóriát tévesztettél.. Az tele van ostoba emberekkel, biztos találsz eleget, akik hisznek ezekben a szarokban.
2019. aug. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!