Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elfogadható ez a birtoklási...

Elfogadható ez a birtoklási mánia a könyvek terén, vagy szerintetek nagyon gyerekes?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek olvasni, viszont van egy olyan "elvem", hogy csak mai kiadású könyveket olvasok, amiket én veszek meg magamnak (esetleg ajándékba kapok), és amiket utána megtarthatok, kirakva őket a polcomra.

Olykor kritizálnak ezért a családban, hogy miért szórom új könyvekre a pénzt, amikor a családi ház teli van régi könyvekkel még a szüleim idejéből. Vagy akkor már vennék inkább egy ebookot, mert felesleges tárolni ennyi könyvet.

És én erre mindig azzal érvelek, hogy egyrészt engem azok a régi könyvek nem igazán érdekelnek (a legtöbbjük csak ilyen noname ponyvaregény), az ebook pedig számomra elveszi az olvasás varázsát, ha nincs a kezemben egy rendes könyv, borítóval és lapokkal együtt.

De igazság szerint az is közrejátszik, hogy szeretem azzal a tudattal megvenni a könyveket, hogy ezt most én veszem a saját pénzemből, és ez most az enyém, csakis az enyém. Elolvasás után pedig feltehetem őket a könyvespolcra a többi közé, mint valami trófeát :D

És olyan jó érzés néha végignézni a könyvespolcomon, azzal a tudattal, hogy ez az én kis gyűjteményem :D Nagymamámnak is van egy elég tekintélyes könyvgyűjteménye, Anya is összegyűjtött több könyvespolcnnyi adagot a fiatalkorában, és én is szeretnék összehozni magamnak egy hasonlót, a saját ízlésem szerint :)

Ti éreztetek esetleg hasonlóan valami iránt? Nem feltétlenül a könyvekre gondolok.


F



2019. aug. 19. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"csak mai kiadású könyveket olvasok, amiket én veszek meg magamnak"

Gazdag lehetsz.


"és amiket utána megtarthatok, kirakva őket a polcomra."

És jó nagy lehet a lakásod.


"engem azok a régi könyvek nem igazán érdekelnek (a legtöbbjük csak ilyen noname ponyvaregény)"

Azért nézd át a többit is. Kincsek is lehetnek köztük.


"Nagymamámnak is van egy elég tekintélyes könyvgyűjteménye, Anya is összegyűjtött több könyvespolcnnyi adagot a fiatalkorában, és én is szeretnék összehozni magamnak egy hasonlót, a saját ízlésem szerint :)"

:) Akkor ha azzal piszkálnak, hogy túl sok helyet foglalnak, mondd, hogy oké, akkor kezdjük el leselejtezni, de együtt: úgy, hogy mindhárom generáció könyvei közül ugyanannyitól szabadultok meg egyszerre. :)


Szerintem amíg pénzed is van rá, meg hely is van, addig végülis nem gond. Inkább könyvekre költsd a pénzedet, mint valami hülyeségre.

2019. aug. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs vele gond amúgy, én is szeretem a könyveket. Néha van olyan, hogy valaki kölcsön ad egy könyvet, elolvasom és jön az "ennek a könyvnek ott kell lennie a polcomon!" érzés és megveszem magamnak is. Egyfajta hobbi a könyvek gyűjtése számomra. Sőt időről időre újra is olvasom a könyveim.

Viszont a kiadás nekem nem számít, szeretem az új könyv illatát, de sokat vásárolok antikváriumban is. Sőt az antikvár könyveknek van egy sajátos varázsa is, mert ugye az már valakié volt és tök izgalmas belegondolni hogy vajon kinek a polcán üldögélt már, ki olvasta, milyen életszakaszában, stb.


Ki a kedvenc íród? :)

2019. aug. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Félig így vagyok, félig nem.

Én is szeretem gyűjteni a könyveket a kedvenc íróimtól vagy kedvenc témámban. Én is kincsként tekintek rájuk, és a legtöbbet pár évente újra is olvasom.

Szeretem tematikusan elrendezgetni őket a polcomon.

Viszont nem törekszem arra, hogy új kiadású legyen, sőt. Ha antikváriumból sikerül beszerezni, az külön öröm. Mondjuk én amúgy is legjobban a XX. századi magyar irodalmat szeretem (pl. Szabó Magda, Fehér Klára, Németh László, Zilahy Lajos stb), ilyen téren rengeteg régi könyvet találni párszáz forintért. Csak akkor veszek új kiadású könyvet, ha az tényleg nem régen jelent meg.

Én szívesebben olvasok kézzel fogható könyvből, mint monitorról. Nekem az pluszt ad a hangulathoz. A könyvek tárolása valóban sokkal több helyet igényel, mint egy ebook olvasó, de szerintem ha valahol elférnek, akkor miért ne.

Én mondjuk kapva kapnék az alkalmon, hogy a családi könyvgyűjteményt átnézzem, sok érdekeset találtam már rokonoknál, amik nekik nem is kellettek, de te tudod, a te választásod.


N

2019. aug. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is gyűjtöttem a könyveket. Imádom őket szépek a polcon jó őket fogni. Na nekem ez volt a hobbim. De aztán rájöttem hogy ez elég költséges és sok helyet foglal így eladtam őket S ebookom van most már. :)
2019. aug. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Néha van olyan, hogy valaki kölcsön ad egy könyvet, elolvasom és jön az "ennek a könyvnek ott kell lennie a polcomon!" érzés és megveszem magamnak is."


Azt hittem, ilyet csak én csinálok.

2019. aug. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!