Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez valamilyen...

Szerintetek ez valamilyen mentális probléma?

Figyelt kérdés

16/f

Észrevettem hogy pár hónapja többet felejtek mint az előtt.

Pl:mondjuk egy filmet vagy sorozatot amit már láttam fél éve vagy még később elfelejtem de ez most már mindennel így van ha gondolkodok valamin ami fontos annak 2 perc után annyi.

Ez depresziohoz kötődhet mert vagy bármihez?

Vagy csak egyszerűen hülyeség?



2019. aug. 19. 19:56
 1/7 Ramos ökle ***** válasza:
Ezt nem lehet ennyiből megmondani. Lehet, h vitaminhiány, illetve az elektrolit háztartásod nem az igazi. Ha más tüneted is van, érdemes orvoshoz menni.
2019. aug. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mit értesz más tüneten?
2019. aug. 19. 20:45
 3/7 Ramos ökle ***** válasza:
Depresszió, szédülés, émelygés, komoly hangulatingadozás, zsibbadás, erős fejfájás, gyengeség. Nem kell mind, és más is lehet, de ha több furcsa dolgot észlelsz, akkor jobb utánajárni.
2019. aug. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Lehet a depresszió miatt

Keressek fel egy terapeutát vagy kit?

2019. aug. 19. 21:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahogy idősödsz, egyre több ingert kell az agyadnak elraktározni, eltárolni. Így spórol kapacitást, szelektál, hogy csak a fontosak maradnak meg. Amúgy szerintem lehet köze depresszióhoz, hogy foglalja a szorongás a kapacitásaidat, őrli fel az energiáidat. Lazulj el, agyalj kevesebbet. Amúgy szal nem bizti, hogy korrekt és helytálló amit írtam. Viszont írok még, ami hátha még hasznos lehet; mondanék egyél zabkorpát, olyat is lehet, hogy pl levágod a dobozban lévő kis zacskónak a sarkát, beleszórod a kezedbe, és onnan beleszórod a szádba; vagy pl szétkenheted kenyéren vajjal is (arra rakhatsz még esetleg kakaót meg fahéjat is, azok nagyon jól táplálnak, és vajból akkor rögtön annyit tegyél a késre, amennyivel szét tudod kenni az egészet [kicsit ha megolvad a vaj, könnyebb kenni], só és cukor erre nem kell, én nem raknék.) Aztán egyél még kígyóuborkát, akár szendvicsre, akár ilyen lében úszó salátaként, akár tejszínesen, szerintem ez mehet, ahogy jól esik -én eddig a lében úszót próbáltam, és nagyon jó, tápláló hatása van; de tényleg szendvicsbe is jó; aztán még ihatnál pl orbáncfű-citromfű teát. Ezek pl tehát nagyon jól táplálnak, ja és még például vannak ilyen jóreggelt kekszek, meg ciniminisek (akár szeletbe is, vagy dobozból) , meg multivitaminok is vannak, ezekben mind csomó vitamin van; vagy mogyoróban is, babban; tejben is van csomó ami jót tesz. Pl ezek táplálni tudják az idegrendszert énszerintem. Eddig a zabkorpa az egyik legtáplálóbb kaja, amit találtam, és szerintem az uborka is működik tehát egyébként. Sima savanyúubi nem feltétlenül, de a kígyóuborkából készült dolgok mindenképpen jók. Meg pl tehát az idegrendszerednek kell magnézium, és B vitamin; magnézium pl a magfélékben van; nagyon jók ezek, nagyon táplálóak.
2019. aug. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*Hogy pl kevesebbet agyalsz, azt pl meditációval lehet, hogy pl fullra kiüríted az elméd, tehát nem gondolsz semmire, még arra se koncentrálsz, hogy ne gondolj semmire; hanem kikapcsolod az egész elmédet. De mondjuk ezt nem feltétlenül könnyű; mármint alapból az lenne, csak hajlamos az ember ezt is túlgondolni; meg egyébként a fullra való kikapcsolás is sok energiát visz el; tehát olyan értelemben ez is fárasztó. De pl alvás előtt, nemtom, menynire alszol jól, de pl ha nem agyalsz, akkor ezzel a 'lecsendesíteni, kikapcsolni az összes gondolatot' -módszerrel tök könnyen el lehet aludni. Tehát pl ha annyira pörögnek a gondolataid, annyira agyalsz, hogy nem tudnál esetleg agyalni, akkor ez lehet jó. És pl szerintem ezt nem is kell gyakran alkalmazni, mert alapvetően az alvás az szerintem menni szokott magától, de ha nem megy, akkor szerintem ez is jó. Vagy pl ha valamikor lefekvés és fogmosás előtt iszol némi tejet; vagy az is elég, hogyha csak este; tehát nem kell közel lennie a tejivásnak a lefekvés időpontjához énszerintem. Meg egyébként vannak még ilyen kövek, ilyen csakrakarkötők, minden kő a vele azonos színű csakrákat táplálja, ilyen kövecskéket külön, meg karkötő formájában is odapakolászhatsz esetleg a fejedhez éjszaka, de úgy,hogy lehetőleg ne arra feküdj, mert az nyomni fog; de szóval az a lényege, hogy benne legyen az aurádban. És akkor tud táplálni, vagy akár nem csak éjszaka, hanem karkötőként, nyakláncként, vagy zsebedben, vagy sima kis kőként is hordhatod ezeket a köveket. Ezeknek is tényleg jó hatása van. Meg még pl lehet jó rózsakvarc és ónix is, azok is pl jók. Sokfajta ilyen kő van.
2019. aug. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*Valaki ezt egyszer úgy mondta egy másiknak, aki ilyesmit mesélt neki ,hogy "le van terhelve az agyad."
2019. aug. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!