Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen az a tipikus "cigány...

Milyen az a tipikus "cigány élet"?

Figyelt kérdés
Hallottam párszor ezt a kifejezést,hogy ez aztán a cigány élet.Nem vagyok rasszista,tudom hogy vannak (jogosan) is előítéletek,de ez mit jelent pontosan?:D
2019. aug. 19. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Melyikre gondolsz? A normálisra de gazdagra, vagy az alpári bünzözőre? Mindkettő cigány élet.
2019. aug. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Mondok egy példát: Egy zenész ismerősöm mondta, hogy a zenész élet cigány élet. Arra utalt, hogy nem minden nap bemegy az irodába / gyárba, és délután hazamegy, hanem mindig máshol koncertezik, új darabokat kell begyakorolnia. Egyszer sokat megkeres, egyszer meg uborkaszezon van.
2019. aug. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Régen a kamionosokra mondták, onnan jött, hogy a cigányok mindig vándoroltak. Most ez már lehet átalakulóban van, lehet arra utalnak, hogy nőket futtatnak, droggal foglalkoznak és laza életük van mert a hatóságok ezzel nem foglalkoznak eléggé. Lehet erre utal most.
2019. aug. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Az, hogy se eleje, se vége, nem a megszokott, nem normális.
2019. aug. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekkoromban, a 80-as években arra mondták, aki ide-oda költözött, nem telepedett le egy helyen sem. Régen a cigányok vándorárusok voltak, akik saját maguk által készített mindenfélét árultak, pl. konyhai eszközöket, vajlingot, zsírosbödönt stb..
2019. aug. 20. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a vándor cigányok életviteléből ered.

Csak annyi cuccod van, ami belefér 2 bőröndbe, vagy egy lakókocsiba (vagy felfér egy kordéra :)) és oda mész, ahova az élet sodor, úgy élsz, amit az élet hoz, abból, ami épp adódik.

Leginkább a vándor életre szokták mondani.

2019. aug. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Arra, aki folyton úton van. Kiszàmíthatatlanok a napjai, mert pl bàrmikor kaphat egy telefont, hogy vàltozott az aznapi terv. Màshovà kell mennie, vagy màs lett a fontos.
2019. aug. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Captain Marvel05 válasza:
63%
Tipikus cigány élet szerintem nincs.Mindenki maga dönti el hogy hogy fog élni..Én félvér vagyok (cigány és magyar).Ilyen életet "putris cigány életet" nem csak a cigány él..hanem némelyik magyar is.Én ezzel nem pártolnék senkit.Félreértés ne essék.
2019. aug. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!