Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek valaha megvalósítj...

Szerintetek valaha megvalósítják az embereken végzett génmódosításokat?

Figyelt kérdés

Kitöltöttem egy kérdőívet, de nagyon beteg kérdések is voltak benne. Hogy mennyire támogatom:

-növényeken végzett génmódosítások (nagyobb terméshozam stb.)

- embereken végzett génmódosítások a rendellenességek megelőzése, öröklődő betegségek miatt

A beteg rész itt jött:

- kiemelkedő szépség miatt

- kiemelkedő zenei tehetség elérése miatt

- kimagasló intelligencia elérése miatt

- fiú vagy lány legyen módosítások


Nagyon elgondolkodtatott és nagyon-nagyon remélem, hogy ezt sohasem engedélyezik, szerintem betegség miatt is etikátlan ilyet végrehajtani, zenei tehetség miatt csak az elmebetegek tennék meg. Azt sem tudom, milyen szinten jár a tudomány, de biztos vannak ilyen tervek, ha ezt megkérdezik. Mondjuk én is, hogy ilyen marketagent meg hasonló szarokat töltögetek. De ez elgondolkodtatott, hogy mennyire beteg világ ez. Nem is olyan távoli.


2019. aug. 20. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:

A génmódosítás rossz. A génszerkesztés nem! Utóbbi csak az evolúció felgyorsítása. A legtöbb jelenleg létező betegségre és születési rendellenességre már csak ez az egyetlen lehetőség.


Génmódosítás = más élőlényből últetnek be géneket.

Génszerkesztés = az élőlény saját génjeit módosítják olyan módon, ami a természetben is előfordulhatna.


Kénytelenek leszünk meglépni... biztosan etikátlanabb, mint tétlenül nézni a szörnyűségeket?

2019. aug. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze, simán meg fogják csinálni. Te nem szeretnéd tudni, hogy a születendő gyereked egészséges és okos lesz? Vagy pl. ha van 3 lányod és szeretnél egy fiút nem bevállalnál egy kis beavatkozást?
2019. aug. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Már végeznek embereken génmódosítást.

Pl.: [link]

2019. aug. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem. Meg így is túlnépesedés van...

De azt mondom betegségek stb. oké...


De hogy szépségkirálynő+Mozart keveréket csináljuk meg pénzért, nem... Meg ezeknek az etikátlanságon át más következményei is lehetnek.

2019. aug. 20. 12:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Én azt mondom egyszer minden el fog jönni csak ugye nem lehet tudni mikor?
2019. aug. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!