Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az önkéntes katonaság miért...

Az önkéntes katonaság miért nem jó?

Figyelt kérdés

Van már több fajtája az önkéntes katonaságnak: műveleti, védelmi, területvédelmi .


Erre ez sem jó az embereknek.


"Vissza a sorkatonaságot!" - követelik sokan.


Tehát az önkéntesen bevonult emberek nem jók katonának, de az erőszakkal besorozott 18 éves gyerekek igen!! :D



2019. aug. 20. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

Itt inkább arról van szó, hogy a katonaság (ezek nem saját szavaim, hanem azoké akik voltak katonák) sok olyan plusz készséget ad, ami a mai kölykökből hiányzik.

Csapatszellem, csapatban való összedolgozás képessége, úgy egyáltalán az összetartás, felelősségvállalás, kötelességtudat és a tisztelet.

Hogy csak néhányat említsek.

Amúgy a lányoknak is kötelezővé tenném. Oh, és elsőként mennék magamtól bevonulni. Amekkora sztorikat meséltek az ismerőseim hát kajak féltékeny vagyok, hogy nekem ebben sose volt részem.

2019. aug. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
#1: Ugyanazt megtanulja bárki aki csapatsportol egy kicsit, a rengeteg negatívum nélkül
2019. aug. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az önkéntes katonasággal semmi baj nincsen. Aki rátermett, és akar is menni, azt fölveszik, és hasznosabb is, mint egy abszolút nem katonának való valaki, aki az első puskalövésre megadja magát.

Vannak persze agybajos pacifisták, akik szerint minden katonaság az ördögtől való. Nos, nekik azt tudom javasolni, hogy költözzenek az Antarktiszra,ugyanis még a Vatikánnak is van katonasága.

2019. aug. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

17:15

Jól van te boomer, menjél, ha annyira akarsz, senki nem állít meg. xddd De előtte azért szürcsöld még el azt a fehér Monster Energy-t.


Nagyon nagy divat a boomereknél a fiatalságot szidni, de abba nem gondolnak bele, hogy ők nevelték/nevelik a mai fiatal generációt. Jórészt magatokat írjátok le ezzel a fröcsögéssel.


Az meg a másik, hogy régen is voltak ilyen emberek, mint amilyeneket leírsz, ez nem exkluzív a mai fiatalságra. Szerintem vedd le azt az "azok a csodálatos '90-es évek" feliratos rózsaszín szemüveget. ;)

2019. aug. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Butthurt too much?

Nem vagyok még 30. ;)


De na. Pont azért kellene valami ami a mostani emberekből (a saját korosztályomban is) a sírós puncik helyett valami életrevalóbbat nevel. Mert röhejes ha egy internetes véleményen valaki annyira kibukik, mint pl te. :D

2019. aug. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Általában pont olyan tizen-huszonévesek szoktak nyavalyogni hogy "kéne a sorkatonaság" akiknek valójában fingjuk sincs róla. Sok ember véleményét hallottam már róla akik megjárták, tulajdonképpen elvesznek egy időszakot az ember életéből, tanulni pedig semmi értelmeset nem tanultak, szétszívatták őket azt kész. Ha annyira akar valaki katonásat játszani, csak tessék menjen, senki nem tartja vissza, de alapvetően az hogy minden emberre rákényszerítsék, ezt a katonáskodást, annak nincs értelme, munkaerő esik ki (mivel így később szereznek az emberek végzettséget, és állnak munkába), és extra költség az állam terhére, nem kell ez.
2019. aug. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az emberek idiotak, nyuszika miert nincs sapkad mentalitas. Csak legyen kibe/mibe belekotni.

Voltam sorkatona, es 13 eve vagyok szerzodeses.

Aki hisztizik hogy vissza a sorkatonasagot, az nem tudja mit beszel, az ido megszepit egy ket dolgot, de azt mind elfelejtik hogy a sorkatonasag csak "olcso?" munkaero volt.

Megtanitottak a tiszteletre meg ferfiva faragtak? A nagy loturot. Ez a szuleid dolga, nem a serege.

Akinek 18 ev alatt nem sikerult, utanna az az 1 ev utan is ugyanolyan eletkeptelen/suttyo parasztkent szerelt le.

2019. aug. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Igazi katonák Amerikában és más nagy nemzeteknél vannak. A mezei paraszt sorkatona meg büszke arra hogy sokáig Ő moshatta fel a laktanyát, és foghatott egy-egy fegyvert, szerintük ez is dicsőség, aha persze.

Az igazi kemények azok akik évekig Afganisztánban, Irakban misszióztak, és túl is élték, viszont egy-egy végtaggal lettek kevesebbek, huszon-harmincévesen.


Az meg külön becsülendő amikor egy 18 éves gyereket, bele küldenek a halálba, de esetleg túléli.


Említésre méltóak a Nato országok katonái is.


Tessék rendes munkát keresni, nem itthon bohóckodni ilyen marhaságokkal. Aki pedig bevállalós, nem fél rálőni a másikra, közel van Franciaország így ott az idegenlégió, de nem konyhára jelentkezni ám! :)

2019. aug. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert más fszával könnyű verni a csalánt. Ugyanis általában idősebbek szeretnél visszaállítani, nem a fiatalok.
2019. aug. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Magyarország is tagja a NATO-nak :D

Illetve nem sok becsülendőt látok abban hogy 18 éves kölyköket küldenek bele a frontvonalba...

A többivel egyetértek, az a bohóckodás amit "sorkatonaságnak" csúfolnak idehaza, nem ugyanaz mint a háborús övezetben szolgáló katonák.

2019. aug. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!