Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Manapság tényleg minden...

Manapság tényleg minden fiatal ilyen baromi jól beszél idegen nyelven? Csak én vagyok ennyire lúzer?

Figyelt kérdés
Elsősorban az egyetemet járt vagy oda készülő fiatalokra vagyok kíváncsi, bár tudom, hogy sokaknak már egy szakmával is jó nyelvtudásuk van és utána bátran kimennek külföldre. Viszont a környezetemben azt látom, hogy minden fiatal ilyen-olyan multinál nemzetközi környezetben dolgozik, külföldiekkel napi szinten kommunikál illetve a fiatalok túlnyomó többsége igazi kozmopolitaként él, vagyis állandóan külföldi városokba utazik, Erasmus programban vesz részt stb. Az egyetemi csoportban is rendszeresen olvasok olyan emberkéket, akik olasz/német/francia stb. nyelvekből már emelt szintűre keresnek felkészítő tanárt, miközben nekem még az angol is makogva megy és én érzem magamat egy lúzernek/alacsony IQ-júnak. Mindenki orrba szájba nézi az angol nyelvű sorozatokat (Trónok Harca, Csernobil) és verik a mellüket, hogy "én mindent felirat nélkül nézek, mert nagyon jó vagyok angolból". 15 évvel ezelőtt állítom senki nem nézett nem szinkronos filmet, most meg akkor vagy gáz, ha nem eredeti nyelven nézed. És én érzem magamat kínosnak, hogy csak egy B1 szinten vagyok. Létezik még ekkora szerencsétlenség rajtam kívül?

2019. aug. 21. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megérteni az angolt (vagy más idegennyelvet) sokkal könnyebb megérteni, mint beszélni. Sorozatokat, játékokat én is gond nélkül tudok angolul nézni, meg úgy ahogy tudok angolul szöveget írni, de ha beszédre kerül a sor akkor elég nehézkesen tudom összeszedni hogy milyen szavakat keresek. Egyetemen is jártam szakmai angolra, ott is a csoporttársak között többen alig tudták összeszedni, a mondandójukat. Az hogy valaki megért egy nyelvet, és az hogy valaki beszél egy nyelvet, az nincs mindig átfedésben.
2019. aug. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

Angolból felsőfokú, olaszból középfokú nyelvvizsgám van.

Még van egy évem a gimiből, utána pedig külföldre szeretnék egyetemre járni. A nyelvtanulást tartom a legfontosabbnak, hiszen ez az, ahol minden téren hasznát tudod venni.


18/L

2019. aug. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

Ha ìgy gondolod akkor az vagy,ne erre gondolj hanem tedd magad oda tanuld az angolt mert igen az angol ALAP tárgyalási szinten,ha nem hülye magyar céghez akarsz menni ahol két fillérért az anyját is mind.

Kitárul a világ.


De manapság már kell mègegy nyelv a nèmet pèldául én azt tanulom most mert nèmet cégek kérik plusz a karrierben is hogy ne rekedj meg extrém fontos.


Pont ez az,hogy sajnos a magyar nem beszél igazán nyelveket ami kva gáz.

Külföldön pl a belgák 3 nyelven beszèlnek 14 éves korukig minimum,de nyugaton ez ALAP,sőt már Romániàban is.

2019. aug. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

FENÉT!


HR-esként rengeteg önéletrajzban olvasom a 3-4 nyelvet beszélő kamu dumákat, meg az ilyen - olyan szakmai nyelvtudást. Aztán az interjúkor, mikor a behívott tolmács elkezdi tesztelni a népet...100-ból 99 kihullik!

Múlt hónapban 50+ jelentkező közül 0, azaz NULLA ember felelt meg.


Volt párom diplomás angoltanár, és 30+ évig élt angol anyanyelvi környezetben. Soha nem néz filmet, mert nem érti a szlenget, és nem élvezi a film cselekményét.

Akkor szerinted a 20 éves kölyök, a friss papírjával, 2 hónap Anglia után, anyanyelvi szinten nyomja, és érti a szlengget, meg a szakkifejezéseket?

2019. aug. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%

Most hogy már az egyetemre is a beugró egy középfok lesz meglódul a nyelvet beszélők száma. Amúgy mi magyarok nagyon el vagyunk kényeztetve ilyen szinten, mert kb minden le van fordítva.

15 éve voltam Norvégiában egy cserekapcsolat útján, az ottani 14 évesek tanultak angolul, németül plusz egy francia, olasz vagy spanyol nyelvet. Az angolt óvodaóta tanulják szinte második anyantelvként, szóval tizenévesen már igen csak jól beszélnek.

Itthon nyelvi tagozatos ovi van jó pénzért, meg speckós suli kiscsoportos beszédközpontú nyelvórákkal, míg egy sima iskolában jut 15-20 gyerek egy osztályból egy nyelvtanárra, és még képesség szerint se tudja őket szétszedni, így aki könnyen tanulnál az unatkozik, akinek nem megy az szenved.

2019. aug. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Nem érdekel a nyelv, számomra nem hasznos, hét nyelven beszélek mind a hét a magyar, ennyi elég.
2019. aug. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"hét nyelven beszélek mind a hét a magyar, ennyi elég"


Ez jó. :D


#3,#5: Kvázi leírtátok, hogy sz** itthon a nyelvoktatás. Ez nekem nem volt új infó. -_-

De ezzel még nem vagyok sajnos kisegítve.

2019. aug. 21. 17:12
 8/8 Sunshinedoll ***** válasza:

Ez nem lúzerség.

Aki felirat nélkül néz filmet is elkezdte valahol.

Ha ennyire zavar, nézz te is feliratos filmeket, és majd egy idő után nem kell.


Egyébként meg nagyon sok ember, aki állítja, hogy kiválóan beszél angolul, nem beszél olyan kiválóan. Viszont nem fél használni a nyelvtudását, és ha töri is azt, az emberek megértik. És igazából az a lényeg, hogy valakit megértsenek, és ő is megértsen másokat, nem az, hogy valaki hibátlan nyelvtannal beszéljen egy idegen nyelvet.


Angolt a lehető legkönnyebb tanulni, mert a legtöbb populáris zene, film, sorozat angol nyelvű. Használd ki.

2019. aug. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!