Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az hogy hazaszeretet?

Mi az hogy hazaszeretet?

Figyelt kérdés
Azért kérdem mert sok ember van aki veri a mellét,meg zászlókat címereket posztolgat,de közben a másikat meg tudná folytani egy kanál vízben. Nem értem ez a szeretet kinek szól,hisz a haza mi emberek vagyunk. Vagy tévedek?

2019. aug. 21. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Amikor mindent haza szeretsz vinni, amit csak lenyúlhatsz.
2019. aug. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
a Pál utcai fiúk konkrétan erről szól
2019. aug. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Attól még lehet szeretni a hazádat, ha az emberek többségét meg tudnád fojtani egy kanál vízben. A hazaszeretet az én értelmezésemben azt jelenti, amit szeretsz a hazádban. Én szeretem a hazámat (eszem ágában sincs zászlókat posztolgatni), de például az irigykedő, a folyton a másikkal foglalkozó, keserű embereket (vannak ebben az országban nem kevesen) meg tudnám fojtani egy kanál vízben. Egy huzamosabb ideig éltem külföldön, de mégis jó érzés volt mikor begurult a vonat a Keletibe, mindenhol magyar felirat, galambszar és lángos illat, a lepusztult állomás meg a sok csöves láttán mégis egy jóleső érzés kerített hatalmába, hogy HAZAérkeztem.
2019. aug. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább akkor fontos, amikor valami külső fenyegetés van, pl. háború lenne vagy hasonlók. Akkor a támadás is úgy érkezik, hogy tök mindegy, ki vagy, de ha magyar vagy, akkor ellenség. Ha ők úgy gondolkodnak, akkor meg nekünk is kötelességünk egyként gondolkodni és megvédeni egymást. Békében inkább a hagyományok tiszteletében mutatkozik a hazaszeretet.
2019. aug. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Édeskevés zászlókat címereket posztolgatni. Hazaszeretetre sok mód akad, amikor azt posztolja mennyi szemetet szedett össze. Édeskevés szemétlerakot posztolni erdőszélén és frecsegni. Szedd is össze, kisfiam! Édeskevés szenvedő kutyákat posztolni, hogy te milyen állatvédő szerepben tetszelgesz, poszolj olyat, ahol megmented őket.
2019. aug. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!