Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem magam még mindig...

Miért érzem magam még mindig gyereknek? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

22 éves múltam a tavasszal, de simán nem érzem magam felnőttnek. Van munkahelyem, vőlegényem akivel együtt élünk csak még nincs külön házunk (nem megy olyan könnyen) de mind hiába. Nem vagyok felelőtlen és szerintem éretlen sem, nem ezzel van a gond.

Bennem valahogy nem alakult ki az a fajta nőiesség vagy hogy is mondjam. Mindig várnám, hogy jöjjön valaki felnőtt aki majd segít dolgokban, de rá kell jönnöm, hogy én magam is felnőtt vagyok. Mégsem tudom magam felnőttként kezelni.


Ennek vajon mi lehet az oka és hogyan tudnám kezelni?


2019. aug. 21. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Ezek a dolgok maguktól oldódnak meg általában, amikor az élet elkezd rendesen szopatni. Eddig ez valószínűleg kimaradt nálad. Amúgy ez csak részben a te hibád. A szüleid gyúrtak ilyenné, mindent megcsináltak helyetted úgy sejtem.
2019. aug. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a klubban!
2019. aug. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Önállóság hiánya.

Valamiféleképpen egyedül el kérne érned valamit, nem pedig várakozni, hogy valaki segít elérni és ott lesz melletted. Ez szép, ha ez megadatik és számíthatsz valakire, de önállónak is tudni kell lenni. Így jobban tudsz boldogulni az életben is.

2019. aug. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarsz tenni ellene?


Szerintem alapból nincs olyan, hogy valaki csak gyerek meg csak felnőtt. Összetett lények vagyunk, normális ha ott marad bennünk a "gyerek" is a komoly felnőtt mellett.


Amúgy 22 évesen még fiatal vagy, majd az évekkel kialakul az önállóságod is. Maximum tudsz rá "edzeni", direkt keresni a feladatokat, akár munkában akár bárhol és azt mondani, hogy "ezt most egyedül csinálom meg".

2019. aug. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Néha 24 évesen én még ebben vagyok.. De én rájöttem, hogy részben azért, mert még van nekem az egyetemből és addig megmarad ez a "diák életérzés" az emberben. Párom pl sokat változott mióta rendesen melózik már suli után.

Plusz én emellett nagyon kis filigrán csaj is vagyok, tehát simén tininek nézek ki a többiekhez képest, ami szintén zavaró tud lenni. (A 160 centimmel meg 45 kilómmal:D)

De ja, ez változni fog. Sok mindenben én is értem már az elmúlt pár évben, szóval olyan 20 éves korom óta folyamatosan vannak változások bennem.

2022. júl. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!