Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A fiamat nem érdekli semmi,...

A fiamat nem érdekli semmi, amiben tehetséges. Lehet ez ellen tenni, vagy hagyjam rá?

Figyelt kérdés
Furcsa gondolkodású a fiam, húsz elmúlt, és semmit nem akar kezdeni magával. Talált magának egy éjjeliőri állást, és állítása szerint ott tökéletesen jól elvan élete végéig, és ő nem akar mást. Teljes mértékben elhatárolódik bármiféle továbbtanulástól, azt mondja, nem érdekli őt hogy több pénze legyen, majd jobban beosztja azt a keveset ami van. Hihetetlenül tehetséges szinte mindenben, amit elkezd. Rajzolásban, zenélésben, sakkban, írásban, gyakorlatilag amit kipróbált valaha, mindenben kimagaslóan tehetséges volt, és ezt nem szülői elfogultságból mondom, mindenki a környezetében elámult, miket alkot, de ő mindenre csak azt mondja, hogy hosszú távon unalmas lenne úgyhogy inkább nem csinálja. Ott tengeti teljesen egyedül a 24 órás műszakokat a telephelyen, és azt mondja, neki úgy a jó. Ő nem akarja szolgálni az emberiséget, csak annyi pénzre van szüksége amennyivel életben tud maradni, és neki csak az számít hogy békén hagyják. Látszólag amúgy boldog, és kiegyensúlyozott, de én hatalmas veszteségnek tartom, hogy nem aknázza ki a lehetőségeit. Jól van ez így? Csak az számít hogy ő elégedett legyen?

2019. aug. 22. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha csak ennyit akar az élettől akkor szerintem rá kell hagyni. Ha boldog így akkor miért ne élhetné így az életét?
2019. aug. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
"csak az szamit, hogy o elegedett legyen?" miert, szerinted mi szamit? az o elete. engem komolyan felhaboritott ez a mondat. onzo vagy. az o dolga, hogy mit kezd magaval. ha szereti amit csinal akkor csinalja. en se vagyok tobbre annal, mint amire a fiad vagyik. a tehetseget nem kell az emberiseg szolgalataba allitani, ez hulyeseg. en nem varom el, hogy felaldozza a boldogsagat, csak, h rajzoljon nekem egy szepet.
2019. aug. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ja es azt hozzatennem, h inkabb te vagy furcsa gondolkodasu
2019. aug. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor nem fogom erőltetni nála a dolgot. Csak számomra érthetetlen, miért nem akar feljebb törni. Mi segítenénk és támogatnánk őt mindenhogyan, többször is felajánlottuk neki hogy fizetjük az iskoláját, az albérletét, de elhatárolódik tőle, neki jó a telephely. Hát, na mindegy, akkor ő egy ilyen beállítottságú ember.
2019. aug. 22. 17:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Ő tudja kèrdező,sajnos majd rájön amikor vajaskiflin èlhet plusz a lányok is megvetik akkor kapcsol majd.
2019. aug. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is mondtam neki, de ő mindig azt feleli hogy inkább marad egyedül egész életében, minthogy olyan nőt találjon, aki a felszínes tulajdonságok, meg a fizetése alapján ítélkezik felette. Mondjuk ebbe van némi igazsága, de ezt mégsem teljesen így kéne lerendeznie...
2019. aug. 23. 14:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért nekem sántít egy kicsit a dolog.

A festészet stb. hosszútávon unalmas, de a telephelyen őrködés hosszútávon nem unalmas.


Inkább arról van szó szerintem, hogy lusta, ill. nincs motiválva rendesen. Ha most elvégez valami tanfolyamot, azzal csak a lehetőségeit bővíti, de ha most elhagyja magát, akkor később nem lesznek ilyen lehetőségei.


Megértem azt is, ha VALÓJÁBAN veled van gondja, teljesítménykényszer miatt szorong, és ezért menekül.


Talán szükség lenne egy kis őszinte beszélgetésre. Nem csak a te elvárásaidról, stb. hanem hogy ő mit akar, őt mi érdekli, te mitől aggódsz, mit szeretnél valójában. Az sem ártana, ha elmennétek egy családterápiára, szerintem van más gond is.

2019. okt. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező! A Good Will Hunting-ot láttad már te vagy a fiad? Ha még nem, akkor nézzétek meg!
2020. márc. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!